[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ulice na bydgoskich osiedlach do przebudowy. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie

Dodano: 25.08.2022 | 12:10

Na zdjęciu: Jedną z ulic, która ma zostać przebudowana jest ul. Malczewskiego na Starym Rynku.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Bydgoszcz złożyła aplikację o dofinansowanie przebudowy i remontu dwudziestu ulic na terenie miejskich osiedli. – Złożyliśmy ją 19 sierpnia, dotyczy ona dróg najbliżej mieszkańców – przekazano podczas konferencji w ratuszu.

O złożeniu aplikacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych poinformowali podczas dzisiejszej (25 sierpnia) konferencji prasowej w ratuszu zastępca prezydenta miasta Mirosław Kozłowicz oraz zastępca dyrektora w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Maciej Gust. Kozłowicz przypomniał, że w ustawie z 2018 roku o Funduszu Dróg Samorządowych systemowo wykluczone były miasta wojewódzkie. Zmieniło się to przed dwoma laty, ale dopiero teraz umożliwiono miastom składanie wniosków. – W tym czasie w naszym mieście wykonano 122 ulice za ponad 117 milionów złotych – wyliczał zastępca prezydenta.

Kozłowicz przekazał, że w sumie do przebudowy zgłoszono dwadzieścia ulic. – Dofinansowanie ma wynieść do 30 milionów złotych, drugie tyle musi przygotować miasto – zaznaczył wiceprezydent, tłumacząc, w jaki sposób wybrano ulice do aplikacji w Funduszu Dróg Samorządowych. – Staraliśmy się je wybrać w taki sposób, aby były rozlokowane w różnych częściach miasta – mówił Kozłowicz.

– Wniosek do ministra infrastruktury złożony został 19 sierpnia i dotyczy on dróg, które są najbliżej mieszkańców. Na wszystkie te uliczki posiadamy pozwolenie na budowę – wyjaśniał Gust.

Łączna długość ulic wynosi 6,13 km. Inwestycje mają być zrealizowane na dziesięciu osiedlach: Miedzyń-Prądy, Wilczak-Jary, Górzyskowo, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Stary Fordon, Nowy Fordon, Śródmieście, Bydgoszcz Wschód, Siernieczek. – Z uwagi na duży zakres inwestycyjny, zadanie zamierzamy zrealizować w latach 2023-2024 – zapowiedział Gust.

W pierwszym kwartale 2023 r., będą ogłaszane postępowania przetargowe, które będą podzielone na części. – Ulice będą wyposażone w elementy uspokojenia ruchu i miejsca parkingowe – przekazał zastępca dyrektora ZDMiKP.

Miejscy urzędnicy przekazują, że decyzja ministerstwa w tej sprawie może zapaść do końca roku.

LISTA ULIC DO PRZEBUDOWY NA BYDGOSKICH OSIEDLACH

Grodzka, Przy Zamczysku, Pod Blankami, Jana Kazimierza, Przyrzecze, Malczewskiego, Zaułek, Iławska (prostopadły odcinek do Fordońskiej), Janowiecka, Kętrzyńska, Ciechocińska, Żeromskiego, Charzykowska (od Bruskiej do Wiejskiej), Szamarzewskiego (od Piaski do Błotnej), Baranowskiego (od Smukalskiej do Baranowskiego 71), Piaski (od Szamarzewskiego do Piaski 8), Kotowicza, Kromera, Pogodna i Syrokomli.

Ulice na bydgoskich osiedlach do przebudowy. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wronka
Wronka
3 miesięcy temu

Ciekawe co teraz zrobią pisiorki. Pewnie myśleli że miasto nie złoży wniosku. Będą się teraz głowić co zrobić żeby kasy nie dać. Bo że nie dadzą to pewne. Wymyślą ze wina BruskoTuska i takie tam bzdety.
Pewnie w Toruniu już Zaleskiemu i Rydzylowi objecali.