Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 3 • L 2
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUmowa podpisana. Bydgoska firma wybuduje trybunę na stadionie Polonii
Jerzy Kanclerz, Rafał Bruski, Andrzej Włosik, Andrzej Bidera
18.02.2019 | 15:14

Umowa podpisana. Bydgoska firma wybuduje trybunę na stadionie Polonii

O podpisaniu umowy poinformowano podczas konferencji prasowej w ratuszu.

Na zdjęciu: Umowę na wykonanie robót podpisali prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i prezes Ebud Przemysłówka Andrzej Wosik. Z lewej prezes ZOOLeszcz Polonii Jerzy Kanclerz, a z prawej członek zarządu Ebud Przemysłówka Andrzej Bidera.

Fot. Szymon Fiałkowski

W bydgoskim ratuszu podpisano umowę na budowę trybuny na sektorze B stadionu Polonii przy ul. Sportowej. 

Prace remontowe wykona bydgoska firma Ebud, która jako jedyna zgłosiła się w postępowaniu przetargowym, które ogłosił ratusz. Za wykonanie robót przedsiębiorstwo otrzyma ponad 21 milionów złotych. Niedawno miejscy radni  jednogłośnie zgodzili się na dofinansowanie inwestycji dodatkowymi 15 mln zł (pierwotnie zapisano na ten cel kwotę ok. 8 mln zł).

– Wiemy, że jest to inwestycja, która mocno będzie ingerować w działania klubu – przyznaje prezydent Bydgoszczy. Rafał Bruski zapowiada, że niebawem odbędzie się narada z udziałem prezesa Polonii Jerzego Kanclerza. – To będzie robocze spotkanie na miejscu inwestycji – zapewnia. W ramach modernizacji zostanie przygotowany także zupełnie nowy park maszyn dla zawodników wraz z zapleczem socjalnym. Na nowo powstałej trybunie zainstalowanych zostanie 2,5 tysiąca krzesełek, będą także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. – Wszystkie prace budowlane powinny się zakończyć do końca marca 2020 roku – deklaruje wiceprezydent miasta Michał Sztybel. Przekazuje również, że 27 lutego wykonawca robót przejmie plac budowy trybuny na sektorze B (przeciwległej prostej). – Łączny koszt inwestycji to 21,5 mln zł brutto – dodaje Sztybel.

Prezes Ebudu cieszy się, że jego firma uczestniczy w zmianach, które zachodzą w mieście. – Jesteśmy firmą lokalną i zamierzamy uczestniczyć w budowach na terenie miasta. To największa satysfakcja, choć uczestniczymy w pracach w różnych częściach kraju – mówi prezes firmy Andrzej Wosik. Przyznaje, że praca w budownictwie jest dużym wyzwaniem i przypomina że Ebud buduje także trybunę przystani wioślarskiej oraz Teatr Kameralny i – jak zapewnia Wosik – powoli do końca zmierzają roboty przy Pałacu Młodzieży.

Prezes i właściciel żużlowej Polonii Jerzy Kanclerz podkreśla, że w weekend analizował to, jak przygotować park maszyn pod kątem pojedynków ligowych. – Ligę zaczynamy u siebie 7 kwietnia meczem z Kolejarzem Opole – wyjaśnia. – Każdy zawodnik musi mieć ok. 3 metrów na 2 motocykle. W tunelu miałby być parking dla gości, a dla gospodarzy – przy tym budynku, w którym znajduje się warsztat – tłumaczy. Prezydent Bruski był również pytany o kwestię ewentualnej przebudowy trybuny głównej. – Ja osobiście bym chciał – nie ukrywa włodarz Bydgoszczy. Przyznaje, że pojawiały się komentarze, aby prace remontowe rozpocząć od przebudowy trybuny na pierwszym łuku. – Jak wypełnimy tę przestrzeń kibicami, to być może przyjdzie czas na trybunę główną, która jest pewnym symbolem miasta. Nie wiemy, czy byłaby ona wyburzana – podkreśla.

To nie koniec, bo równolegle cały czas trwa ogłoszony przez miasto przetarg na zakup nowych band pneumatycznych na stadionie Polonii. Te montowane są na pierwszym i drugim łuku, a do zakupienia jest 49 paneli i 6 tzw. dmuchaw.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści