Bydgoszcz
11C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 12 • L 9
16C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
12C
Czw
14C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUmowa podpisana. Miliony na przebudowę Grunwaldzkiej trafiły do Bydgoszczy
Rafał Bruski, Rafał Gorgol, CUPT, Grunwaldzka_UMB (1)
21.02.2017 | 20:55

Umowa podpisana. Miliony na przebudowę Grunwaldzkiej trafiły do Bydgoszczy

We wtorek podpisano dokumenty potwierdzające unijne dofinansowanie na przebudowę ul. Grunwaldzkiej.

Na zdjęciu: Prezydent Rafał Bruski podpisuje dokumenty w towarzystwie dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysława Gorgola.

Fot. UMB

We wtorek w siedzibie Ministerstwa Rozwoju odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie pięciu inwestycji. Wśród wyróżnionych projektów znalazła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej.

O dofinansowaniu dla projektu pn. „Przebudowa ul. Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granicy miasta Bydgoszczy” informowaliśmy już w styczniu. Cała inwestycja ma kosztować prawie 151 milionów złotych, ale aż 113 mln pochodzić będzie z unijnego dofinansowania. Prace prowadzone będą etapami i potrwają do 2019 roku. W rezultacie powstanie długi na 4,6 km odcinek z dwiema jezdniami (każda po dwa pasy ruchu i buspas od ul. Skośnej do Flisackiej w kierunku centrum). Oprócz Bydgoszczy umowy o wsparcie dla inwestycji drogowych podpisały we wtorek także Tarnów, Tychy, Gliwice, Leszno i Kraków.

Dofinansowanie wywalczone w tym konkursie ma szczególne znaczenie – podkreślał prezydent Rafał Bruski. – To duży sukces miasta. Z jednej strony dzięki tym środkom ulica Grunwaldzka stanie się do 2019 roku najważniejszą dwujezdniową arterią łączącą Bydgoszcz z trasą S5. Z drugiej strony Bydgoszcz może inwestować własne środki w kolejne ważne przedsięwzięcia. Za ten sukces chciałbym podziękować szczególnie osobom przygotowującym ten projekt – dodawał prezydent

Podczas uroczystego podpisania umowy obecny był też wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Transport drogowy to podstawa rozwoju, bez tego tak naprawdę trudno o nowych inwestorów, trudno o rozwój. Cieszę się, że blisko 113 mln złotych trafi właśnie do Bydgoszczy na jakże ważną przebudowę ul. Grunwaldzkiej – mówił.

Obecnie trwa dwuczęściowe postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę. Przed tygodniem wyłoniono siedem podmiotów o największym doświadczeniu i potencjale technicznym, które zostały zaproszone do składania ofert. O wyborze najlepszej decydować będą cena, termin wykonania robót oraz zakres udzielonej gwarancji. Oferty można składać do 24 marca.


Powiązane treści