Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Unia Solec Kujawski ma nowego trenera

Dodano: 15.09.2023 | 12:07

Na zdjęciu: Robert Wójcik został nowym trenerem Unii Solec Kujawski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Unia Solec Kujawski ma nowego trenera. Daniela Katerlę zastąpił Robert Wójcik, który w poprzednim sezonie pracował w Starcie Pruszcz.

Wójcik to trener bardzo dobrze znany w regionie. Przez lata pracował z młodzieżowymi reprezentacjami kraju. Potem wrócił do piłki klubowej. Tymczasowo prowadził Olimpię Grudziądz, a w 2020 roku został trenerem Sportisu Łochowo. Pełnił tę funkcję przez dwa i pół roku, zaś ostatni sezon spędził w Starcie Pruszcz. Ta ostatnia przygoda była umiarkowanie udana – Start zajął 10. miejsce. Spokojnie się więc utrzymał, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że ściągając zimą Mateusza Zbiranka czy Damiana Stasikowskiego liczono na nieco więcej.

Latem Wójcik pożegnał się ze Startem, a kontynuował pracę w MUKS CWZS Bydgoszcz, gdzie prowadzi juniorów młodszych. W piątek, 15 września Unia Solec Kujawski poinformowała, że Wójcik został trenerem III-ligowego zespołu. Zastąpi Daniela Katerlę, który – jak wyjaśniał klub – zrezygnował z powodów osobistych.

„Sukcesy nie pojawią się natychmiast”

– Dołączenie Pana Trenera nie byłoby możliwe, gdyby nie niezwykle przychylne podejście do całej sytuacji pana Tomasza Gadzińskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego oraz pana Tomasza Wierzbickiego, prezesa MUKS CWZS Bydgoszcz – czytamy w klubowym komunikacie.

– Aktualnie dla naszego zespołu najważniejszy jest czas i spokój. Jesteśmy pewni, że już niedługo wszyscy będziemy mogli oklaskiwać sukcesy naszego zespołu, niemniej jednak jesteśmy świadomi, że nie pojawią się natychmiast – oświadczył klub.

Debiut już w piątek

Wójcik zadebiutuje w nowej roli już w piątek. O godz. 17:00 Unia rozpocznie wyjazdowy mecz z Notecią Czarnków. Obecnie drużyna z Solca Kujawskiego zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Zgromadziła trzy punkty w siedmiu meczach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments