Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Unia Solec się wzmacnia. Trzecioligowiec dokonał kolejnego transferu

Dodano: 04.02.2024 | 08:55

Na zdjęciu: Sebastian Szabłowski wcześniej występował m.in. w IV-ligowej Wdzie Świecie.

Fot. Archiwum

Zajmująca miejsce w strefie spadkowej tabeli III ligi Unia Solec Kujawski dokonała kolejnego wzmocnienia składu przed rundą wiosenną.

Solecki klub ogłosił właśnie, że w jego barwach w rundzie wiosennej zobaczymy bramkarza Sebastiana Szabłowskiego. To młody zawodnik, który wcześniej m.in. był zawodnikiem Wdy Świecie, a ostatnio był w kadrze występującej w II lidze Chojniczanki i to właśnie z klubu z Chojnic, Szabłowski został wypożyczony do Unii.

Bramkarz jest trzecią nową twarzą w soleckiej drużynie. Wcześniej do kadry dołączyli dwaj pomocnicy: z Warty Poznań wypożyczony został defensywny pomocnik Mikołaj Rakowski (ostatnio grał na wypożyczeniu w Kotwicy Kołobrzeg, a wcześniej także w Lechii Gdańsk), zaś siłę ofensywną Unii wzmocnił Andrew Szapowalow, dla którego gra w Solcu Kujawskim będzie debiutem na europejskich boiskach, bo wcześniej zbierał on szlify w Kanadzie. Jak informuje Unia, Szapowalow jest zawodnikiem mającym dwa obywatelstwa i posiada status młodzieżowca. Dodajmy, że z Unią pożegnał się Oleksandr Horvat, który zdecydował się na przenosiny do bydgoskiego Zawiszy.

– Konsekwentnie, krok po kroku budujemy drużynę, która ma w każdym meczu udowadniać, że trzecia liga dla Solca Kujawskiego to nie mrzonka – informują przedstawiciele klubu. W tabeli III ligi, Unia zajmuje po rundzie jesiennej szesnaste miejsce, tj. pozycję w strefie spadkowej. Do zajmującego piętnastą lokatę Stolemu Gniewino, soleccy piłkarze mają pięciopunktową stratę.

Runda wiosenna grupy II piłkarskiej III ligi wznawia rozgrywki w pierwszy weekend marca. 2.03., Unia u siebie podejmie Błękitnych Stargard, a tydzień później zagra w Bydgoszczy z Zawiszą.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments