Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 6 • L 5
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUnijne środki na bydgoskie inwestycje. Urząd marszałkowski wręczył umowy
zbigniew ostrowski, rpo - urzad marszałkowski
09.12.2020 | 20:40

Unijne środki na bydgoskie inwestycje. Urząd marszałkowski wręczył umowy

Na zdjęciu: Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przekazał umowy na dofinansowanie inwestycji.

Fot. mat. prasowe urzędu marszałkowskiego

Urząd marszałkowski przekazał umowy na wsparcie inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Dofinansowane zostaną między innymi projekty, które zostaną zrealizowane w Bydgoszczy.

W nowym centrum edukacyjno-społecznym, które powstanie przy ul. Staroszkolnej, umieszczona zostanie siedziba Muzeum Kanału Bydgoskiego. Znajdą się tam sale wystawowe i warsztatowe, pomieszczenia socjalne, punkty informacji turystycznej, pomieszczenia biurowe i sala konferencyjna. Dzieci i młodzież będą mogły korzystać z oferty zajęć pozaszkolnych i integracyjnych, w której znajdą się m.in. warsztaty szermierki, łucznictwa, garncarstwa czy wikliniarstwa. Działania będą realizowane we współpracy z bydgoskimi stowarzyszeniami – Widzimy, że dzięki współpracy ze społecznikami i mieszkańcami to miejsce się zmienia. To rejon objęty jest Gminnym Programem Rewitalizacji, który ma na celu integrację społeczną. Chcemy, aby to było miejsce spotkań dla wszystkichmówił latem wiceprezydent Michał Sztybel, informując o pozyskaniu unijnego dofinansowania. Wartość całej inwestycji to 3 mln złotych, zaś wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 2,1 mln złotych.

Zobacz również:

Nowa droga, stare problemy. GDDKiA nie wyremontuje ważnego skrzyżowania

Umowę potwierdzającą dofinansowanie we wtorek uroczyście przekazał wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. – Jako mieszkaniec Bydgoszczy szczególnie cieszę się z programu rewitalizacyjnego, dzięki któremu powstanie Muzeum Kanału Bydgoskiego. Dotychczas działało ono w prowizorycznych warunkach, a przecież historia kanału zasługuje na szerszą narrację. Projekty rewitalizacyjne mają to do siebie, że kosztowo nie są zbyt wysokie, ale odpowiadają wielu potrzebom społecznym, których nie sposób ocenić w złotówkach – podkreślił wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Oprócz inwestycji przy ul. Staroszkolnej, potwierdzono też przyznanie środków europejskich na reaktywację świetlicy opiekuńczno-wychowawczej „Marzenia”, które znajdzie się w budynku przy ul. Smoleńskiej. Na jej potrzeby wyposażona zostanie sala komputerowa, powstaną place zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Wartość projektu to blisko 250 tys. zł, a dofinansowanie z RPO wyniosło 145 tys. zł.

Dzięki środkom z RPO nowe oblicze zyska także zabytkowy park w Witosławiu (gm. Mrocza), w którym powstanie estetyczne miejsce spotkań dla mieszkańców i turystów.Będą oni mogli korzystać ze ścieżki zdrowia dla seniorów, siłowni zewnętrznej i piaszczystej plaży z boiskiem do siatkówki i małą infrastrukturą. Urząd marszałkowski przekaże na ten cel 1,5 mln zł. Cała inwestycja kosztować ma 2,2 mln.

Są to kolejne projekty z serii rewitalizacyjnej, w ramach której dzięki funduszom unijnym możliwe jest między innymi zagospodarowanie dotychczas nieużytkowanych przestrzeni i przywrócenie blasku zabytkom. Dzisiejsze umowy dotyczą inwestycji, które będą pełniły zarówno funkcje edukacyjne, jak również rekreacyjne i wypoczynkowe. To dzięki takim projektom nasz region pięknieje – mówi marszałek Piotr Całbecki.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lok_pat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lok_pat
Gość
lok_pat

Wow no inwestycje na miarę 21 wieku. Na pewno osłodzą sytuację po wycięciu połączeń kolejowych. Jeszcze kilka lat działań marszałka i aby gdziekolwiek jechać z Bydgoszczy trzeba będzie udać się do województwa na dworzec Toruń wschodni, bo nasza stacja będzie powiatowa. Już teraz do Olsztyna tylko z przesiadką w Toruniu. Jak zrobią szybkie połączenie z CPK to do Gdańska też będziemy jeździli z przesiadką..

Powiązane treści