Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaKoronowoFotorelacjeUroczysta sesja Rady Miejskiej w Koronowie. Wręczono statuetki, nagrody i wyróżnienia [ZDJĘCIA]
18.12.2023 | 15:49

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Koronowie. Wręczono statuetki, nagrody i wyróżnienia [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: IN

18 grudnia odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Koronowie. Była to okazja do podsumowania obchodów 655. rocznicy nadania praw miejskich dla Koronowa oraz wręczenia statuetek, nagród i wyróżnień.

Burmistrz Koronowa przypomniał, że wszystko rozpoczęło się rok temu, kiedy odbyła się sesja inaugurująca obchody związane z rocznicą nadania praw miejskich. Przez ten rok odbyły się liczne wydarzenia jak np. impresje kulinarne, Koronowo MTB Maraton, noc muzeów, smaki lata, jarmark cysterski, dożynki, regaty, gala sportu, jarmark bożonarodzeniowy. Główne obchody urodzin miasta odbyły się w czerwcu. Burmistrz mówił także o tym, że przez ten rok udało się przeprowadzić ważne inwestycje jak budowy dróg, gmina spłaciła zadłużenie, a także wprowadziła nowości jak metropolitalna karta uczniowska i karta malucha. – Ten rok był wyjątkowy, ale też trudny – przyznał samorządowiec. – My nadal chcemy się rozwijać. Mieszkańcy na to zasługują – dodał.

Życzenia od posłów

Następnie przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Starosta bydgoski Wojciech Porzych złożył życzenia mieszkańcom Koronowa i gminy. Życzył on, aby poradzono sobie w Koronowie z problemem dotyczącym powietrza. Posłanka Iwona Karolewska podkreśliła, że najważniejsza jest współpraca. – Życzę, aby kolejne lata przebiegły pomyślnie jak ten rok jubileuszowy – mówiła posłanka. Z kolei poseł Norbert Pietrykowski chwalił gminę za to, że nie ma zadłużenia. Życzył, aby mieszkańcy stąd nie wyjeżdżali, a gmina przyciągała przedsiębiorców. Poseł Piotr Król stwierdził, że gmina Koronowo się rozwija, wrażenie robią inwestycje drogowe. – Zrobiliście dobrą robotę, życzę burmistrzowi reelekcji – powiedział poseł PiS-u.

Proboszcz ze złotą odznaką

Po przemówieniach starosta wręczył złotą odznakę nadaną przez ministra kultury na wniosek koronowskiego samorządu. Odznakę otrzymał proboszcz parafii w Koronowie ks. Ryszard Hirsz. Duchowny pielęgnuje i dba o zabytki, organizuje życie kulturalne. Podziękował on poprzedniemu proboszczowi ks. Henrykowi Pilackiemu, a także samorządom za wsparcie. – Mam świadomość, że pracy jest ogrom, to jest zobowiązanie do dalszej pracy – stwierdził ks. Ryszard Hirsz.

Grażyna Jasiek doceniona

Podniosłym momentem było wręczenie statuetek Felix Vallis. Jedną z nich otrzymała Grażyna Jasiek – autorka licznych publikacji, promotorka czytelnictwa, związana z Towarzystwem Miłośników Ziemi Koronowskiej. Była ona zaskoczona nagrodą. – To impuls, aby pracować dla lokalnego środowiska – powiedziała. – Przez 40 lat pracy zawodowej w bibliotece i TMZK jest to dodatkowa mobilizacja – dodała.

Statuetka dla Wioletty Górskiej

Statuetka Felix Vallis trafiła też do Wioletty Górskiej ze Stowarzyszenia Łatwo Pomagać. Wioletta Górska od lat pracuje na rzecz dzieci z onkologii, organizuje różnego rodzaju akcje, zbiórki, wydarzenia charytatywne itp. – To nagroda dla całego stowarzyszenia – przyznała.

Konkursy

Oprócz tego rozstrzygnięto też konkurs fotograficzny i filmowy z okazji 655. rocznicy nadania praw miejskich. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody i wyróżnienia. Po wszystkim przyszedł czas na część artystyczną.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
5 miesięcy temu

Cienko to widzę, burmistrzu panie .

Widz
Widz
5 miesięcy temu

Bardzo fajny filmik nakręciła szkoła specjalna. Poziomem nie odbiegali od innych dzieci.