[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa siedziba urzędu gminy w Osielsku. Są chętni na adaptację budynku po Pixelu

Dodano: 28.04.2022 | 15:22

Na zdjęciu: W budynku przy Jana Pawła II 28 będą odbywać się obrady rady gminy.

Fot. BB

Dawna siedziba firmy Pixel w Osielsku stanie się kolejną siedzibą urzędu gminy oraz remizą ochotniczej straży pożarnej. Do przetargu na wykonanie przebudowy i rozbudowy obiektu zgłosiło się siedem firm. Oferta tylko jednej z nich mieści się w oczekiwaniach cenowych podbydgoskiego samorządu.

Budynek przy ulicy Jana Pawła II 28 przez lata należał do firmy Pixel – lokalnego producenta systemów informacji pasażerskiej w środkach komunikacji publicznej. Teraz jego właścicielem jest gmina Osielsko, która zaplanowała jego przebudowę. Po jej wykonaniu ma bowiem służyć zarówno urzędnikom, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielsku. Warto dodać, że strażacy już teraz zajmują jego pomieszczenia, ale wymagają one pełnego dostosowania do ich potrzeb.

Na początku kwietnia urząd gminy Osielsko ogłosił przetarg na wykonanie adaptacji budynków przy Jana Pawła II 28. W dokumentacji projektowej czytamy, że obiekt pod Pixelu zostanie rozbudowany po stronie południowo-zachodniej – powstanie tam remiza OSP. Przebudowa obejmie cały istniejący budynek: w części piętrowej znajdować się będą pomieszczenia biurowe i socjalne oraz dwie sale obrad rady gminy (mała i duża), a w dobudowanej w późniejszym okresie części parterowej, w której obecnie znajdują się pomieszczenia magazynowe – archiwum urzędu, pomieszczenia techniczne i węzeł sanitarny.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Co z przebudową Jastrzębiej w Żołędowie? Sprawa utknęła w Wodach Polskich


Wydzielona zostanie też powierzchnia na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielsku (część socjalna, garaż na sprzęt i wóz strażacki). Rozbudowa obejmować będzie część przeznaczoną dla OSP: powstanie drugi, mniejszy garaż dla wozu strażackiego – podają projektanci inwestycji. Prace na terenie dawnego zakładu Pixela obejmą również przebudowę placu przed budynkiem czy budowę wiaty śmietnikowej oraz rowerowej. Zaplanowano też wybudowanie drugiego, indywidualnego zjazdu dla straży pożarnej z ulicy Jana Pawła II. – Zjazd zostanie utwardzony i oznakowany (oznakowanie pionowe i sygnalizacja świetlna) – czytamy w projekcie przebudowy budynku.

W czwartek, 28 kwietnia poznaliśmy oferty w postępowaniu. Chęć wykonania prac wyraziło siedem przedsiębiorstw – najtańszą ofertę przedstawiła spółka Bemygo z Torunia (4,2 miliona złotych). To jedyna propozycja cenowa, która mieści się w budżecie gminy na to zadanie, wynoszącym 4,9 miliona złotych. Pozostałe oferty przedstawiają się następująco: firma Kapibara z Gliwic oczekuje 5,2 miliona złotych, bydgoski Kontbud – 6,877 miliona, Bydgosta – 6,880, BWJ Inwestycje – 7,3 miliona, a PHU Jacek Jakubczak – 7,8 miliona. Najdroższą ofertę złożyła firma Kor-Pol: przekracza ona 8,2 miliona złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments