Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeUrząd marszałkowski zabiega o rządowe wsparcie na budowę obwodnic. Zgłoszono już projekty
16.05.2021 | 11:52

Urząd marszałkowski zabiega o rządowe wsparcie na budowę obwodnic. Zgłoszono już projekty

Na zdjęciu: Obwodnica Mogilna. W ramach planowanych inwestycji, Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski informuje o tym, że planowana jest realizacja obejść drogowych, także m.in. w Mogilnie.

Fot. Szymon Zdziebło / tarantoga.pl / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski poinformował o zgłoszeniu projektów w ramach naboru wniosków o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach projektów zgłoszono budowę trzech obwodnic.

Jak przekazuje urząd, zgłoszonymi projektami są budowy obwodnic Brodnicy, Rypina i Tucholi. – Samorząd województwa przygotowuje obecnie realizacje trzynastu tego typu inwestycji – informuje urząd marszałkowski i dodaje, że pozostałych dziesięć inwestycji ma zostać sfinansowanych z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz budżetów: województwa i samorządów lokalnych.

W naborze, jaki ogłosił resort infrastruktury aplikować mogły samorządy wojewódzkie, które planują budowę obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich. – Każdy z wnioskodawców mógł złożyć maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie – przekazują służby urzędu marszałkowskiego. Nadzieję na uzyskanie wsparcia ma marszałek województwa. – Wybraliśmy właśnie te przedsięwzięcia ze względu na kryteria wyznaczone przez ministra infrastruktury. Mamy nadzieję, że otrzymamy wsparcie, o które się staramy – podkreśla Piotr Całbecki.

Kryteria, o których mowa, to stan przygotowania inwestycji, natężenie ruchu w danym mieście, liczba wypadków i kolizji, wartość inwestycji oraz możliwy do uzyskania poziom dofinansowania. Ale to nie wszystko, bo urząd marszałkowski planuje także realizację obejść drogowych miast: Lubrańca, Więcborka, Sępólna Krajeńskiego, Mogilna, Golubia-Dobrzynia, Białych Błot i Lisewa.

Z informacji przekazanych przez biuro prasowe urzędu marszałkowskiego dowiadujemy się również, że w planach są budowy kolejnych obwodnic: Radzynia Chełmińskiego, Chełmży oraz Łysomic.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści