Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaFotorelacjeUrząd w Białych Błotach zostanie rozbudowany. Projekt będzie gotowy w tym roku
03.01.2023 | 08:38

Urząd w Białych Błotach zostanie rozbudowany. Projekt będzie gotowy w tym roku

Zdjęcia: UG Białe Błota

Budynki urzędowe w Białych Błotach dopasowywane są do potrzeb mieszkańców gminy. Zdecydowano o rozbudowie urzędu gminy oraz o zmianie lokalizacji urzędu stanu cywilnego.

Urząd Gminy Białe Błota prowadzi swoją działalność w kilku oddalonych od siebie budynkach. To zdecydowanie utrudniania życie mieszkańcom i interesantom, którzy chcą swoje sprawy załatwić szybko i sprawnie.

W związku z tym zdecydowano przyspieszyć działania mające na celu rozbudowę Urzędu Gminy przy ul. Szubińskiej 7. Koncepcja projektowa budynku jest już gotowa – zakłada ona również budowę sali obrad na potrzeby Rady Gminy Białe Błota.

W sierpniu 2022 r. została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej z Zakładem Projektowania i Usług Budowlanych „BENBUD” z Grudziądza. Gotowy, kompletny projekt ma zostać sporządzony do czerwca tego roku.

Urząd Stanu Cywilnego w nowym miejscu

Nie są to jedyne zmiany w urzędowych siedzibach. Urząd Stanu Cywilnego do tej pory funkcjonował w budynku przy ulicy Szubińskiej 7. Teraz przeprowadzi się na pierwsze piętro budynku handlowo- usługowego przy ul. Szubińskiej 1.

Nowa lokalizacja ma być przestronna i wygodna, co zdecydowanie ułatwi załatwianie spraw interesantom. Przez kilka następnych dni USC będzie jeszcze działał w budynku urzędu gminy, a swoją działalność w nowej lokalizacji rozpocznie prawdopodobnie 9 stycznia br.

Po przeprowadzce, do której przygotowania trwają już od listopada ubiegłego roku, pracownicy USC będą dysponowali powierzchnią ok. 70 metrów kwadratowych. Dodatkowym udogodnieniem będzie winda oraz 3 stanowiska obsługi dla osób z niepełnosprawnościami.

Chociaż załatwianie wszelkich formalności będzie odbywało się w nowej lokalizacji, to same ceremonie ślubne oraz inne uroczystości organizowane przez USC nadal będą organizowane w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białe Błota.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zzz
zzz
1 rok temu

kolejny pałac dla urzędasów, eh…
Administrację to trzeba CIĄĆ, a nie ją ciągle pompować.

jan
jan
1 rok temu

Ile to ostatnio pieniędzy wpakowano w remonty tego budynku. Czy nie opłacało by się zburzyć i wybudować taki który by pomieścił wszystkie referaty i petent nie musiał biegać z GPS po wsi żeby znaleźć referat i urzędnika.

jusew
jusew
1 rok temu

Z nie swoich pieniędzy się dobrze wydaje a całe mnóstwo dróg czeka na utwardzenie. Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie.