Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP produkuje przyłbice ochronne dla służby zdrowia. Pierwsze sztuki trafiły do szpitala Jurasza
PRZYŁBICE OCHRONNE BYDGOSZCZ
27.03.2020 | 17:52

UTP produkuje przyłbice ochronne dla służby zdrowia. Pierwsze sztuki trafiły do szpitala Jurasza

Na zdjęciu: Pierwsze przyłbice wyprodukowane przez pracowników Uniwersytetu, trafiły do medyków ze szpitala Jurasza.

Fot. UTP

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, wykorzystując posiadany sprzęt i doświadczenie naukowe, rozpoczął produkcję przyłbic. Środki ochronne trafią do szpitali w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak informuje UTP, uczelniany potencjał naukowy i technologiczny umożliwił uruchomienie produkcji tak poszukiwanych przez medyków przyłbic ochronnych. Sprzęt ten trafi do regionalnych ośrodków służby zdrowia. – Dzięki ogromnej życzliwości firmy Inline Poland z Murowanej Gośliny, otrzymaliśmy nieodpłatnie folię, z której zaczęliśmy produkcję przyłbic. Obecnie wykorzystujemy wszystkie moce sprzętowe uczelni. Stosujemy dwie metody. Jedne przyłbice są wycinane na ploterach laserowych i ręcznie składane. Drugie powstają w oparciu o druk 3D – tak uczelnia opisuje proces produkcji przyłbic.

Aktualny plan uniwersytetu zakłada wytworzenia aż 1500 sztuk specjalistycznych masek. Pierwsza partia przyłbic ochronnych trafiła w piątek, 27 marca do bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza. Kolejne partie przyłbic ochronnych będą na bieżąco przekazywane szpitalom w województwie kujawsko-pomorskim.

Działania UTP to kolejny przykład wsparcia bydgoszczan w walce z koronawirusem. Wczoraj informowaliśmy o przekazaniu przez Grupę Kapitałową Immobile stu tysięcy złotych na rzecz bydgoskiego szpitala zakaźnego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści