Bydgoszcz
21C
Przelotne opady
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 23 • L 19
17C
Sob
18C
Nd
19C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP rozpoczyna ważny projekt. Cel – lepsze relacje z przedsiębiorcami
utp_kaliskiego
23.10.2019 | 19:42

UTP rozpoczyna ważny projekt. Cel – lepsze relacje z przedsiębiorcami

Na zdjęciu:

Fot.

We wtorek, 22 października na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym oficjalnie zainaugurowano projekt współpracy uczelni z biznesem „Dialog 2.0”. Ma on przyczynić się do wzmocnienia relacji UTP z kluczowymi przedsiębiorstwami w Bydgoszczy.

„Dialog 2.0” to projekt, który ma odpowiedzieć na potrzeby dostosowania się do dynamizmu i zróżnicowania zjawisk zachodzących w otoczeniu. Jego głównym celem jest zaprojektowanie, wdrożenie i upowszechnienie relacyjnego modelu dialogu i współpracy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z jego otoczeniem zewnętrznym. Określono też cele strategiczne i szczegółowe: do strategicznych zaliczono: zwiększenie zakresu i skali prac badawczo-rozwojowych realizowanych przez UTP na rzecz regionalnej gospodarki, zwłaszcza na rzecz sektora małych i średnich firm oraz umocnienie pozycji Uniwersytetu jako wiodącej uczelni technicznej w regionie, której profil będzie lepiej dostosowany do potrzeb gospodarki i będzie bardziej wpływał na rozwój województwa.

Zobacz również:

UTP zawiera konsorcjum z Klastrem Przemysłowym

Partnerami UTP w realizacji projektu są Związek Pracodawców Pomorza i Kujaw oraz Stowarzyszenie Bydgoski Klaster Przemysłowy. Miesiąc temu te trzy podmioty podpisały umowę o stworzeniu konsorcjum, odpowiedzialnego za realizację „Dialogu 2.0”.

W ramach „Dialogu 2.0” zostanie przeprowadzony m.in. audyt potencjału UTP, budowa sieci współpracy zespołów badawczych uczelni z firmami z regionu czy przeprowadzenie serii warsztatów Smart Lab. – Będziemy chcieli też zorganizować wizytę w jednym z ośrodków z Niemiec, gdzie najlepiej rozwinięta jest współpraca nauki z biznesem – dodał Piotr Wojciechowski z Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. Wojciechowski podkreślił, że firmy z branży przetwórstwa tworzyw będą odpowiedzialne za moduł międzynarodowy, czyli współdziałanie z klastrami i uczelniami z całej Unii Europejskiej.

Ta współpraca jest prowadzona od dawna, ale chcemy by była ona szersza i szybsza – wyraził nadzieję przedstawiciel Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. W projekt zaangażowano też ekspertów zewnętrznych z Banku Światowego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Taka uczelnia jak UTP nie może istnieć bez przemysłu. Musimy ze sobą współpracować – podkreślił rektor prof. Tomasz Topoliński. I dodał, że takie projekty jak „Dialog 2.0” są potrzebne, by pogłębiać tę współpracę. – Chcemy się dowiedzieć, jakie są rzeczywiste potrzeby i zamierzamy je realizować. Mamy potencjał kadrowy i aparaturowy – wymienił profesor.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści