Bydgoszcz
10C
Opady
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 11 • L 10
10C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP wszedł w skład konsorcjum. Uczelnia chce poprawić relacje z biznesem
bydgoski klaster przemysłowy
23.09.2019 | 12:28

UTP wszedł w skład konsorcjum. Uczelnia chce poprawić relacje z biznesem

Na zdjęciu: Podpisanie umowy na realizację projektu "Dialog 2.0". Udział w nim wzięli: dr inż Adam Mroziński z UTP, Mirosław Ślachciak i Waldemar Książczak z Pracodawców Pomorza i Kujaw oraz Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

Fot. Ryszard Wszołek/UTP

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoski Klaster Przemysłowy i Pracodawcy Pomorza i Kujaw weszły w skład konsorcjum na realizację projektu „Dialog 2.0”. Ma on poprawić współpracę uczelni z otoczeniem zewnętrznym. 

Podpisy pod umową na realizację projektu złożyli – w obecności dyrektora Regionalnego Centrum Innowacji – Centrum Transferu Technologii dr inż. Adama Mrozińskiego – przedstawiciele uczestników konsorcjum: Katarzyna Meger – prezes zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, Mirosław Ślachciak – prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw i Waldemar Książczak – wiceprezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw.

Efektem współpracy UTP, klastra i związku pracodawców będzie projekt pt.: „Dialog 2.0”. Jego realizacja ma nastąpić w przeciągu dwóch następnych lat. – Projekt jest próbą wypracowania efektywnych rozwiązań będących odpowiedzią na nowe wyzwania przed jakimi stają obecnie polskie uczelnie. Jego celem jest zaprojektowanie, wdrożenie i upowszechnienie relacyjnego modelu dialogu i współpracy naszego uniwersytetu z jego otoczeniem zewnętrznym – podkreśla dr inż. Adam Mroziński.

Szef RCI dodaje, że realizacja projektu, mającego poprawić współpracę uniwersytetu z biznesem, są zmiany zachodzące w otoczeniu społeczno-gospodarczym. W ramach „Dialogu 2.0” zostanie przeprowadzony m.in. audyt potencjału UTP, budowa sieci współpracy zespołów badawczych uczelni z firmami z regionu czy przeprowadzenie serii warsztatów Smart Lab.

Powyższe działania istotnie wpisują się w środowisko 2.0 przyczyniając się do wykorzystania nowoczesnych technologii i łączenia ich z ludzkim zaangażowaniem na rzecz rozwoju innowacyjności kluczowych podmiotów regionu kujawsko-pomorskiego. Projekt „Dialog 2.0” jest odpowiedzią i wypełnieniem niszy związanej z problematyką nowoczesnego komunikowania się uczelni wyższych z ich otoczeniem zewnętrznym – przekonuje Mroziński.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści