Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP zaprasza na plener malarski online. Tematem – stulecie powrotu Bydgoszczy do Polski
utp bydgoszcz
15.05.2020 | 12:17

UTP zaprasza na plener malarski online. Tematem – stulecie powrotu Bydgoszczy do Polski

Na zdjęciu: Kampus UTP w Fordonie.

Fot. Ryszard Wszołek/UTP

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy rozpoczyna zapisy na niezwykły plener malarski – odbędzie się on online! Wydarzenie, organizowane przez Architekturę Wnętrz UTP związane jest z obchodami setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Plener jest skierowany do wszystkich osób lubiących malować. 

Plener malarski on-line odbędzie się w ramach realizacji projektu „100 obrazów na stulecie – Bydgoszcz jest piękna”, związany jest on z obchodami stulecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy. – Idee, jakie przyświecają organizatorom to propagowanie sztuki amatorskiej i profesjonalnej w szeroko rozumianym spectrum oraz uatrakcyjnienie obchodów 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski – informuje UTP.

Zobacz również:

Trwa przetarg na rozbudowę kampusu UTP

Projekt powstał na kierunku artystycznym Architektura Wnętrz i znalazł uznanie u władz miasta Bydgoszczy, które wsparły przedsięwzięcie finansowo. Temat pleneru polega na tym, że każdy uczestnik ma utrwalić znane lub nieznane miejsce Bydgoszczy – może to być widok z okna, z balkonu, z ogrodu, lub ze zdjęcia, starej fotografii, z pocztówki. Pierwsze 100 osób, które zgłoszą swoje uczestnictwo otrzymają pakiet startowy. Obowiązkiem każdej osoby biorącej udział w wydarzeniu będzie podzielenie się zdjęciami przy pracy powstającego dzieła oraz samego obrazu. Organizatorzy udostępnią efekty w serwisach społecznościowych.

Koordynacją wydarzenia będzie kierować prof. Aleksandra Simińska oraz mgr Agnieszka Walther z Katedry Architektury Wnętrz. Zainteresowani mogą liczyć na to, że pedagodzy pomogą i będą zdalnie udzielać korekt. Prace powstałe w ramach pleneru on-line zostaną udostępnione na uczelnianej stronie internetowej Architektury Wnętrz w postaci Wirtualnej Galerii oraz zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Galerii MCK w Bydgoszczy.

Plener potrwa od 15 lipca do 15 sierpnia 2020 roku. Zapisy rozpoczynają się w piątek, 15 maja i potrwają do 30 czerwca 2020 roku. Plener malarski jest kierowany do osób pełnoletnich: amatorów i profesjonalistów niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania i obywatelstwa. Udział w plenerze jest bezpłatny. Szczegółowych informacji udziela: prof. Aleksandra Simińska – siminska.utp@gmail.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści