Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lato utrudnień. Od poniedziałku nie przejedziesz Bronikowskiego na Grunwaldzką!

Dodano: 08.07.2023 | 10:46

Na zdjęciu: Prace związane z umocnieniem nasypu mostu stanowiącego dojazd do ulicy Bronikowskiego rozpoczną się w poniedziałek, 10 lipca.

Fot. Google Maps

To nie koniec letnich utrudnień na bydgoskich drogach. Od poniedziałku, 10 lipca zamknięty dla ruchu kołowego będzie odcinek ulicy Bronikowskiego od Grunwaldzkiej do Mińskiej. Rozpoczynają się bowiem prace nad przebudową dojazdu drogowego do mostu nad Kanałem Bydgoskim przy ulicy Grunwaldzkiej.

ZDMiKP przekazuje, że w związku z pracami przy moście, znajdującym się niegdyś w ciągu jezdni Grunwaldzkiej w kierunku centrum, zamknięty dla ruchu kołowego zostanie fragment ulicy Bronikowskiego. Nie będzie możliwości przejazdu Bronikowskiego jadąc od Grunwaldzkiej w stronę Miedzynia, ani jadąc od Nakielskiej w stronę węzła zachodniego i Okola.

W związku z powyższym, wariant linii nr 77 skierowany zostanie na ulicę Flisacką w obu kierunkach. Wyłączone z obsługi pasażerskiej zostaną przystanki  Bronikowskiego/Śluzowa. Na zmienionej trasie obowiązywać będą przystanki Flisacka/Grunwaldzka i Grunwaldzka/Flisacka – przekazał rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.

Zamknięcie Bronikowskiego jest spowodowane osuwaniem się nasypu mostu nad kanałem. By zapobiec temu niebezpieczeństwu, wiosną ZDMiKP wybrało wykonawcę przebudowy dojazdu do mostu – została nim bydgoska spółka Kormost. Po podpisaniu umowy Kormost miał za zadanie zaprojektować nowy nasyp i odtworzenie układu drogowego, co zajęło mu około dwóch miesięcy. Teraz przyszedł czas na prace budowlane. Ile potrwają? Zarząd dróg podczas przetargu zaznaczył, że czas na realizację zamówienia wynosi siedem miesięcy. Nie wiadomo na razie, czy roboty przy Bronikowskiego zajmą aż pięć miesięcy, co stanowiłoby spory problem w komunikacji pomiędzy Miedzyniem a Flisami, Okolem i Czyżkówkiem.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: Znów zmiany na Fordońskiej. Południowa jezdnia zostanie zamknięta

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bruno
Bruno
10 miesięcy temu

Ech żeby tak puścić drogę rowerową wzdłuż ul. Bronikowskiego. Marzenie.