Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Utrudnienia w ruchu pod Bydgoszczą. Na budowie S5 wprowadzono zmiany

Dodano: 05.12.2020 | 06:55

Na zdjęciu: Zmiany w organizacji ruchu wprowadzono w rejonie m. Lisi Ogon.

Fot. GDDKiA

Postępują prace na budowie drogi ekspresowej S5. W okolicach miejscowości Lisi Ogon wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w piątek po południu poinformowała o zmianach wprowadzonych tego dnia na budowie drogi ekspresowej S5 na wysokości miejscowości Lisi Ogon.  – Zmiana organizacji ruchu polega na zamknięciu odcinka drogi powiatowej DP1926C od ul. Przy Lesie do funkcjonującego tymczasowego ronda na skrzyżowaniu z objazdem drogi krajowej nr 10 oraz wyznaczeniu nowego objazdu dla tej drogi powiatowej wraz z lokalizacją dodatkowego ronda tymczasowego w trasie głównej S5 – wyjaśnia rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA Julian Drob.

Dzięki zmianie możliwa będzie budowa ronda pod wiaduktami, po których prowadzona będzie droga ekspresowa. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać przez około trzy tygodnie. Wprowadzono ograniczenia prędkości od 40 do 60 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Odcinek Bydgoszcz Opławiec – Bydgoszcz Błonie stanowi część obwodnicy Bydgoszczy. Jak określa GDDKiA, na 13 km drogi trwają bardzo zaawansowane prace mające na celu planową przejezdność obwodnicy do końca roku. Prace wykończeniowe mają odbywać się jeszcze w I kwartale 2021 roku.

Przypomnijmy, że we wtorek informowaliśmy o zmianach w rejonie węzła Szubin Północ. Więcej o nich można przeczytać TUTAJ.

 

s5, lisi ogon - gddkia

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
3 lat temu

Mieszkam na ul. Przy Lesie w Lisim Ogonie. Niestety większość kierowców jeździ nią z prędkością dużo, dużo większą. Pędzący tir potrafi nas nawet obudzić w nocy. Może Policja powinna zainteresować się tym odcinkiem. Na pewno do budżetu wpadłoby trochę kasy z mandatów.