Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Victoria Niemcz Osielsko przygotowuje się do rundy wiosennej. Czy drużynę stać na awans?

Dodano: 05.02.2023 | 10:39

Na zdjęciu: - Przed rozpoczęciem sezonu postawiliśmy sobie jasny cel, czyli awans i tego się trzymamy – deklaruje trener Victorii Niemcz Osielsko Piotr Kamiński.

Fot. nadesłane

B-klasowa Victoria Niemcz Osielsko po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w ligowych rozgrywkach. Trener drużyny z podbygoskiej gminy nie ukrywa, że celem jest awans do wyższej ligi.

Victoria Niemcz Osielsko w rundzie jesiennej sezonu 2022/23 rozegrała 11 spotkań. Podopieczni trenera Piotra Kamińskiego zdobyli 30 punktów: tylko raz musieli uznać wyższość przeciwnika i to w pierwszym meczu sezonu, w którym przegrali z Fuksem Wielowicz 2:4. Drużyna Fuksa zakończyła rundę jesienną na pierwszej pozycji. Victoria jest na ten moment druga i do lidera traci jeden punkt.

Victoria Niemcz Osielsko walczy o awans. Trener Kamiński: Postawiliśmy sobie jasny cel i tego się trzymamy

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy 9 stycznia. Trenujemy trzy razy w tygodniu, na orliku, hali i niestety raz tylko na dużym boisku – w Białych Błotach, bo nie możemy trenować na „naszym” obiekcie – mówi trener Victorii Niemcz Osielsko Piotr Kamiński. – Nie ma co ukrywać, że bardzo nam to utrudnia przygotowania. Cieszy za to fakt, że zawodnicy rozumieją problem i na razie ich to nie zniechęca. Frekwencja na treningach dopisuje, ciężko pracujemy, więc na pewno będziemy dobrze przygotowani – dodaje.

Do tej pory drużyna rozegrała dwa sparingi z juniorami i seniorami Gwiazdy Bydgoszcz. Oprócz tego zagra jeszcze ze Spójnią Białe Błota, Wisłą Fordon, Burzą Nowa Wieś Wielka, KS Brzoza i dwukrotnie z Dębem Potulice. Zaplanowano również jedną grę wewnętrzną. Ponadto, zespół wziął udział w Amatorskiej Lidze GOKSiR Pruszcz (zawody rozgrywane w hali). Udział w tych rozgrywkach nie był obowiązkowy, więc zgłoszono tylko chętnych zawodników. Ostatecznie Victoria zajęła trzecie miejsce. W ostatniej kolejce gracze nie wzięli udziału, ponieważ rozgrywali mecz kontrolny. Jak podkreślają trenerzy, Liga w Pruszczu to świetnie zorganizowane rozgrywki i na pewno w przyszłym roku też wezmą w nich udział.

Podczas zimowej przerwy Victoria Niemcz Osielsko testuje nowych zawodników, lecz na razie nie wiadomo, czy zasilą oni szeregi drużyny. Warto dodać, że zimą dwóch zawodników nie wznowiło treningów. – Przed rozpoczęciem sezonu postawiliśmy sobie jasny cel, czyli awans i tego się trzymamy – deklaruje trener Kamiński. – Wszystko co robimy, robimy z myślą o awansie. Oczywiście wiemy, że nikt mam tego za darmo nie da, ale pierwsza runda pokazała, że jest to cel realny do osiągnięcia. Mecz z Fuksem może być decydujący. Do każdego meczu podchodzimy tak samo, skoncentrowani, z szacunkiem do przeciwnika, pewni siebie. Tak też wyjdziemy na pierwsze spotkanie po przerwie. Mam nadzieje, że mecze w roli gospodarza rozegramy tam gdzie powinniśmy, czyli w Żołędowie, choć może być różnie – dodaje trener.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dyrektor GZK Żołędowo przeszedł na emeryturę. „Z żalem żegnam się z każdym z Was”


W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiło się również zdjęcie drużyny z Apoloniuszem Tajnerem – byłym trenerem polskiej kadry skoczków narciarskich i prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Jak doszło do tego spotkania? – Dzięki naszemu partnerowi Normobaric for Life – komora normobaryczna mamy możliwość korzystania z tej komory – wyjaśnia trener Kamiński. – Dwugodzinne sesje relaksacyjno-lecznicze pomagają w szybszej regeneracji organizmu. Naprawdę polecam wszystkim odwiedzenie tego miejsca. Komora znajduje się w Osielsku. Na jednej z sesji właściciele komory zorganizowali nam spotkanie z panem Apoloniuszem Tajnerem, który również propaguje tę formę relaksu. Pan Apoloniusz opowiedział nam wszystko na temat skoków narciarskich, opowiedział kilka anegdot zawiązanych z tym sportem, ale również dopytywał o naszą dyscyplinę, czyli popularną „nogę” – dodaje na zakończenie trener drużyny Victorii Niemcz Osielsko.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments