Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIVIP tygodnia: Aktywna restauratorka
30.10.2020 | 18:01

VIP tygodnia: Aktywna restauratorka

Na zdjęciu: Joanna Franczak była pomysłodawczynią happeningu na Starym Rynku.

Fot. VIP

Pomysłodawczyni happeningu na Starym Rynku – Bydgoski GastroProtest. Akcja miała zwrócić uwagę rządzących na konieczność natychmiastowych rozwiązań dla przedsiębiorców,  których działalność została wstrzymana z powodu koronawirusa.

To dzięki Joannie Franczak  bydgoscy restauratorzy, właściciele kawiarni i klubów zorganizowali się w zaledwie dwa dni. Ustawili na środku rynku kilkudziesięciometrowy stół, przy którym urządzili symboliczną Gastro Stypę. – Zrobiliśmy to dla obrony naszych pracowników i wszystkich, którzy z nami współpracują. Pracy nie mają kelnerzy, dostawcy, niewiele do roboty kucharze. Nasza akcja to też wyraz solidarności z przedstawicielami wszystkich poszkodowanych przez lockdown branż –  eventowej, beauty, fitness czy branży ślubnej – przekonuje Franczak.

Joanna Franczak w branży gościnności działa od lat. Wraz z mężem stworzyli najpierw Karczmę Rzym i Dwór Hulanka na rogatkach Bydgoszczy i prowadzą  jedyny w regionie pięciogwiazdkowy hotel Bohema z nagradzaną  m.in. przez prestiżowy przewodnik  Gault&Millau restauracją Weranda oraz restauracją Czarny Diament, gdzie serwowane są kolacje w ciemności. Tam też od wielu lat zaprasza swoich gości na spotkania z tuzami polskiej kultury w ramach cyklu „Artyści w Bohemie”

To oni stworzyli też restauracje Katarynka i Karramba przy Starym Rynku w Bydgoszczy, które prowadzą teraz ich córki z rodzinami.

Obecnie Franczakowie rozbudowują kompleks Pałacowo – Parkowy w Sucharach. Odrestaurowany Pałac i pobliska Oranżeria to doskonałe miejsca na eleganckie uroczystości. Uroku dodaje im rozległy park z winnicą, rosarium i dwoma stawami. Obecnie trwają prace przy Folwarku, który spodoba się m.in. miłośnikom wesel w  rustykalnym klimacie, blisko natury.

Joanna Franczak zawsze powtarza, parafrazując Wyspiańskiego: „Bydgoszcz moją widzę ogromną”. Jest zawsze tam, gdzie można zrobić coś dobrego dla miasta. Z tego względu została m.in. prezesem Stowarzyszenia Bydgoskiej Fontanny Potop, które co roku organizuje wakacyjne koncerty przy bydgoskim symbolu w Parku Kazimierza Wielkiego.

***
VIP Tygodnia to stały element Magazynu Towarzyskiego VIP Wojciecha Szczapy Romanowskiego, który przez ponad 20 lat ukazywał się na łamach bydgoskiej prasy. Od 16 października magazyn jest publikowany na portalu MetropoliaBydgoska.pl. VIP-a Tygodnia wyróżniamy co piątek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści