Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaW 2021 roku stacje BRA nie mają stać puste. Ruszył przetarg na obsługę systemu
Bydgoski Rower Aglomeracyjny - SF
26.12.2020 | 13:59

W 2021 roku stacje BRA nie mają stać puste. Ruszył przetarg na obsługę systemu

Na zdjęciu: Nowy sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego ma rozpocząć się 1 marca 2021 roku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na uruchomienie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w 2021 roku

Pomimo znacznego spadku wypożyczeń rowerów miejskich – spowodowanym nie tylko epidemią koronawirusa, ale też szeregiem innych czynników, widocznych już podczas ubiegłych sezonów – Bydgoszcz chce w przyszłym roku utrzymać funkcjonowanie systemu. Umowa na świadczenie usługi będzie obowiązywała tylko na rok 2021 i będzie opierać się na istniejących stacjach.

22 grudnia drogowcy ogłosili przetarg na uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację samoobsługowego systemu najmu rowerów publicznych „Bydgoski Rower Aglomeracyjny 2021” sprzętem używanym – czyli dotychczas użytkowanymi pojazdami. Jak czytamy w opisie przedmiotu zamówienia, ZDMiKP zapewni nowemu operatorowi 467 sztuk rowerów, z czego 397 jest kompletnych, a 70 wymaga doposażenia, m.in. w koszyki, dzwonki, lampki czy siodełka. System ma funkcjonować na istniejących 53 miejskich stacjach – w przypadku stacji sponsorskich, zlokalizowanych przy Atosie, Ikei i Galerii Pomorskiej ich ewentualne ponowne przyłączenie w 2021 roku będzie zależało od uzgodnień wykonawcy i ich właścicieli.


CZYTAJ WIĘCEJ: Rower miejski ma wciąż działać. Dyrektor ZDMiKP przedstawił radnym szczegóły


Termin składania ofert w przetargu ustalono na 27 stycznia 2021 roku. Kryteria oceny ofert to cena (60%) i czas naprawy roweru (40%); oferowany czas naprawy nie może być dłuższy niż 11 godzin, a maksymalną liczbę punktów w tej kategorii uzyska firma, która zaproponuje wykonanie naprawy w 7 godzin. Nowy operator ma uruchomić system już 1 marca (jak czytamy w dokumentacji przetargowej, data może ulec zmianie jedynie w przypadku przedłużającej się procedury wyboru wykonawcy). ZDMiKP szacował, że koszt uruchomienia BRA w obecnym kształcie wyniesie ok. 1,5 miliona złotych.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sławomir Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Gość
Sławomir

„W 2021 roku stacje BRA nie mają stać puste.”
Czy jest tu jakiś polonista? Dziecko z podstawówki skleciłoby lepiej brzmiące zdanie.

Powiązane treści