Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
-3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW Bydgoszczy będzie mniej masowych punktów szczepień. „To decyzja rządu”
koronawirus_szczepienia_Bydgoszcz
13.04.2021 | 20:16

W Bydgoszczy będzie mniej masowych punktów szczepień. „To decyzja rządu”

Na zdjęciu: Dwa masowe punkty szczepień przeciwko COVID-19 mają zostać uruchomione w maju.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nie dziewięć, a dwa – tyle masowych punktów szczepień przeciwko COVID-19 ma zostać uruchomionych w Bydgoszczy. Urząd miasta informuje, że utworzenie mniejszej liczby zabiegów wynika z decyzji rządu. Same punkty mają funkcjonować od maja, a nie od 19 kwietnia, jak wcześniej przekazywał ratusz.

Przypomnijmy: 8 kwietnia zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz oraz dyrektor biura zdrowia urzędu miasta Agnieszka Bańkowska poinformowały, że miasto we współpracy z placówkami medycznymi przygotowało 9 punktów szczepień masowych. Zlokalizowano je w różnych punktach Bydgoszczy – największy miał powstać na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. – Odpowiedzieliśmy tym samym na apel rządzących o tworzenie punktów szczepień masowych. Naszym celem i priorytetem jest szybkie zaszczepienie jak największej liczby bydgoszczanek i bydgoszczan – podał Urząd Miasta Bydgoszczy.


CZYTAJ WIĘCEJ O LOKALIZACJACH MASOWYCH PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W BYDGOSZCZY


Ratuszowe plany uruchomienia punktów, pozwalających na szczepienie nawet 18 tysięcy osób tygodniowo, uległy jednak zmianie. Powodem, jak przekazało biuro prasowe ratusza, jest decyzja rządu. – Dziś (13 kwietnia) na spotkaniu wojewody z samorządowcami uzyskaliśmy informację, że w Bydgoszczy, decyzją rządu, uruchomione zostaną dwa punkty szczepień powszechnych – w Fordonie (w SP 65) oraz w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym – czytamy w komunikacie prasowym.

Urząd miasta zakładał, że masowe punkty szczepień będą otwarte od poniedziałku, 19 kwietnia. Tak się jednak nie stanie – według najnowszych informacji mają być uruchomione w maju. – Informujemy jednocześnie, że nadal będziemy zabiegać o uruchomienie kolejnych punktów szczepień i zwiększenie potencjału w punktach już działających na terenie Bydgoszczy (58 punktów – w tym 7 szpitali, 2 rządowe). Naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców – przekonuje bydgoski ratusz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
7 miesięcy temu

BCTW to najlepsze miejsce na taką akcję. Żadne targi przecież się nie odbywają. A tak całe Osielsko i Niemcz się zaszczepi.

Powiązane treści