Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Bydgoszczy powstanie plaża. Budowa już wkrótce

Dodano: 24.07.2023 | 12:05

Na zdjęciu: Na osiedlu Glinki Rupienica powstanie plaża.

Fot. BDGBO

Urząd Miasta Bydgoszczy rozstrzygnął przetarg na urządzenie polany rekreacyjnej na osiedlu Glinki – Rupienica. Prace zrealizuje firma z naszego miasta.

Inwestycja będzie zrealizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Przewidziano budowę plaży wraz z utwardzonymi dojściami i elementami małej architektury na terenie zlokalizowanym w rejonie ulic Cmentarnej, Gniewkowskiej oraz Płowieckiej.

Znamy wykonawcę

W ostatnich tygodniach ratusz przeprowadził przetarg na wykonanie prac, zaś w ubiegły czwartek poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty. Przedstawiła ją bydgoska firma Kam-Dekor, która za realizację prac otrzyma 45 794 zł.

Od dnia zawarcia umowy wykonawca będzie miał trzy miesiące na wykonanie prac. Wcześniej na osiedlu w ramach BBO powstały tor rolkarski i boisko do siatkówki plażowej.

Bydgoski Budżet Obywatelski. Wyraź swoje zdanie

Obecnie trwa już kolejna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, w czasie której zostaną wybrane projekty do realizacji od 2024 roku. W tej chwili trwa weryfikacja zaproponowanych zadań. Swoje opinie w tym procesie mogą wyrazić także mieszkańcy poprzez formularz dostępny na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

Tegoroczne głosowanie odbędzie się w listopadzie. Na inwestycje z BBO miasto przeznacza 16 mln zł.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
10 miesięcy temu

Potrzebne to tam jak psu tańce

Xsik
Xsik
10 miesięcy temu

Koty będą miały wychodek ????

Marlena
Marlena
10 miesięcy temu

Przecież tam wody nie ma zatem po co to ?

Jadwiga
Jadwiga
10 miesięcy temu

Super po co jechać tak daleko kiedy duże osiedle i każdy skorzysta

Roman
Roman
10 miesięcy temu

Przydał by się amfiteatr z prawdziwego zdarzenia , niedaleko Auchan przy gliniance albo przy ul. Orląt lwowskich ,odbywały by się koncerty , kabarety itp. Z tego co wiem to wiele osób jest zainteresowanych.

Ktoś
Ktoś
10 miesięcy temu

Po co to komu ? Plaża bez wody ….

Mariola
Mariola
10 miesięcy temu

A w parkach osiedlowych nadal brakuje wygodnych ławeczek dla seniorów. Czy schorowani tylko mają siedzieć w domu, nawet latem? Dlaczego o nich się zapomina. Nawet po zakupach w drodze do domu nie ma gdzie przycipnąć. Wielka szkoda. Starzy już się nie liczą…

Mika
Mika
10 miesięcy temu

Lepiej basen odkryty dla ludzi na lato, przy ul Kossaka zrobili. Ta plaża to będzie taka lipa jak Park and Ride, tablice LED z korkami i markety w centrum. Tylko korki się porobiły. Panie Bruski , litości, kończ Pan już z tym rządzeniem. Idź Pan i nie wracaj do Bydzi