Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W centrum Bydgoszczy powstanie ogród społeczny. Trwa konkurs na jego wizję

Dodano: 29.01.2021 | 11:11

Na zdjęciu: Ogród społeczny powstanie na podwórku budynku Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Urząd miasta zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji ogrodu społecznego zlokalizowanego przy Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Na prace czekamy do 31 marca 2021 roku.

BCOPiW, funkcjonujące od 2018 roku w kamienicy przy ulicy Gdańskiej 5, posiada podwórko. Plany ratusza zakładają zagospodarowanie zielonego miejsca w samym sercu Bydgoszczy na ogród społeczny. Idea jego powstania zakłada zaangażowanie wielu osób – społeczników, okolicznych mieszkańców i członków organizacji pozarządowych. W tym celu ogłoszony został konkurs na wizję ogrodu. – Wyłoniona w ramach konkursu zwycięska koncepcja na ogród społeczny ma być punktem wyjścia do wspólnych prac – zaznacza urząd miasta.

Ratusz przekonuje, że zaproszenie do stworzenia koncepcji ogrodu to odpowiedź „na potrzeby mieszkańców i mieszkanek, by stworzyć w mieście przestrzeń spotkań sąsiedzkich, kontaktu z naturą oraz promocji zdrowego trybu życia”. – Ogród społeczny BCOPiW będzie kolejną przestrzenią przeznaczoną do wykorzystania na potrzeby rozmaitych inicjatyw pozarządowych – przekonują urzędnicy.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszczanka jedną z najlepszych położonych w kraju


Prace konkursowe można składać do 31 marca 2021 roku pocztą tradycyjną bądź osobiście w siedzibie BCOPiW (Gdańska 5, 85-005 Bydgoszcz). Najlepszą koncepcję wyłoni specjalnie powołana komisja – ma to nastąpić do 15 kwietnia. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda rzeczowa. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na oficjalnej stronie miasta: www.bydgoszcz.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments