Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaW co się bawić w majówkę?
tramwaj wodny Bydgoszcz
16.04.2016 | 09:34

W co się bawić w majówkę?

Zdradzamy plany majówkowe miasta i nie tylko - atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Na zdjęciu: Przystanek tramwaju wodnego na Rybim Rynku, gdzie pod koniec kwietnia rozpoczną się pierwsze rejsy.

Fot. Eryk Dominiczak

Już za dwa tygodnie będziemy mogli cieszyć się początkiem długiego majowego weekendu. Nie każdy z nas w tym czasie wyjeżdża. Co będą mogli zrobić ci, którzy zdecydują się na spędzenie majówki w Bydgoszczy?

[POBIERZ PEŁNE WYDANIE PDF METROPOLIABYDGOSKA.PL – NR 2/2016 Z 15 KWIETNIA]

Według synoptyków pierwszy tydzień maja nie będzie zbyt ciepły okresem. Jednak wiadomo, że pogoda lubi płatać figle, więc i tym razem może być zupełnie inaczej. Na to liczą organizatorzy odbywających się w tym czasie wydarzeń, gdyż większość atrakcji zostanie zorganizowana na świeżym powietrzu. Dobre warunki atmosferyczne szczególnie przydadzą się podczas trzeciej edycji mistrzostw świata w przechodzeniu przez rzekę. Uczestnicy zawodów przechodzą przez taśmę zawieszoną nad Brdą. Pokonanie trasy zajmuje im niekiedy zaledwie kilka sekund i wywołuje ogromne emocje wśród widzów. Mistrzostwa promujące dobrą zabawę wpisały się już w kalendarz imprez odbywających się rokrocznie właśnie w majówkę.

Do grona wydarzeń mających miejsce pierwszego maja niewątpliwie zalicza się Bydgoskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego. Fani jednośladów jak co roku zgromadzą się na parkingu przy markecie Tesco przy ulicy Toruńskiej i wspólnie przejadą trasę kończącą się w Myślęcinku. Zwieńczeniem parady będzie msza święta, a tuż po niej rozpocznie się tradycyjny piknik.

Nieco inną drogę pokonają osoby preferujące jazdą na rowerze. Oni również mogą uczestniczyć w grupowym przejeździe. 29 kwietnia odbędzie się bowiem comiesięczna Bydgoska Masa Krytyczna. Uczestnicy tradycyjnie spotkają się o godzinie 18:00 na Starym Rynku.

W trakcie majówki nie zabraknie również innych sportowych atrakcji. 1 maja odbędzie się bieg „Bydgoszcz na Startˮ, którego dystans wyniesie 10 kilometrów. Również tego samego dnia w Wakeparku znajdującym się na terenie Myślęcinka rozpocznie się I Turniej Siatkówki Plażowej w kategorii mikstów (par mieszanych). Tę sportową imprezę poprzedzi otwarcie nowego sezonu wakeboardowego, które zaplanowano na 30 kwietnia.

Na wydarzenia odbywające się w centrum miasta będzie można dojechać nie tylko samochodem lub autobusem, ale także tramwajem wodnym. 30 kwietnia ma odbyć się pierwszy w tym roku rejs jednostki obsługującej linię Słoneczną (kursującą między Rybim Rynkiem a mostem Pomorskim). Dokładny rozkład jazdy tej linii turystycznej zostanie zamieszczony na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Tam też powinny znaleźć się szczegółowe informacje dotyczące kursowania Bydgoskich Linii Turystycznych w ramach akcji „Majówka z zabytkamiˮ. W trakcie długiego weekendu będzie można przejechać się m.in. historycznym Ikarusem lub najstarszym bydgoskim tramwajem — Herbrandem.

Poznanie nieco innej historii umożliwi udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Teatrze Polskim, Filharmonii Pomorskiej oraz Operze Nova. W tej ostatniej trwać będzie XXIII Bydgoski Festiwal Operowy. Na scenie w budynku przy ul. Focha zaprezentują się nie tylko polscy, ale również zagraniczni wykonawcy.

Lokalnych artystów będzie można poznać podczas imprez plenerowych odbywających się w regionie. Co jeszcze będzie się działo? Tego można się dowiedzieć, śledząc na bieżąco portal www.metropoliabydgoska.pl.


Powiązane treści