Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW czwartek do bydgoskiego ZOO wejdziesz za darmo!
10.03.2021 | 12:40

W czwartek do bydgoskiego ZOO wejdziesz za darmo!

Na zdjęciu: Ogród Zoologiczny w Myślęcinku.

Fot. JW/archiwum

Z okazji TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, jutro (11 marca) wejście do bydgoskiego zoo w Myślęcinku będzie bezpłatne. Przygotowano też inne atrakcje.

Obchodzony przez bydgoskie zoo po raz drugi w historii Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów ma podkreślić, jak ważna jest rola tych miejsc w ratowaniu ginących gatunków. – Wzorem ubiegłego roku świętujemy nie jeden dzień, a cały tydzień od 8 do 14 marca – podkreśla Sandra Tyczyno, rzeczniczka LPKiW „Myślęcinek”.

Z okazji obchodów tygodnia misji ogrodów zoologicznych, w czwartek (11 marca) wejście do bydgoskiego zoo będzie bezpłatne w godzinach od 10:00 do 17:00. – Zachęcamy też, by 11 marca na swój profil na Facebooku lub Instagramie wrzucić zdjęcie swojego ulubionego zwierzaka z zoo z hashtagiem #chronimyGINĄCEgatunki! Wspólne działania dla dobra zwierząt przyniosą wymierne efekty – czytamy w komunikacie LPKiW.

Pracownicy zoo przygotowali też inne atrakcje. – Na Facebooku Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy ukazują się opowieści o tym, jak ważna jest rola oraz misja współczesnych ogrodów zoologicznych, a szczególnie, jak przyczyniają się one do ochrony i ratowania ginących gatunków i dlaczego każdy urodzony w zoo maluszek jest prawdziwym skarbem – podkreśla Tyczyno.

Na zakończenie obchodów, w niedzielę 14 marca w zoo odbędzie się gra „Chronimy ginące gatunki”. W ogrodzie zostanie umieszczonych osiem zagadek dotyczących gatunków zwierząt, w tym tych zagrożonych wyginięciem. –Pierwszych dwadzieścia drużyn, które zgłoszą się do kasy zoo z odpowiedzią na pytanie: „Które z zaszyfrowanych zwierząt należą do kategorii zagrożeń wyginięciem – EN”, otrzyma nagrody książkowe. Szyfrowanka pozostanie na terenie ogrodu na dłużej, będzie można z niej skorzystać także podczas późniejszych spacerów, ale już oczywiście bez nagród – przekazuje rzeczniczka LPKiW.

Warto dodać, że bohaterami tegorocznego TygoDnia Misji są zwierzaki urodzone w polskich ogrodach zoologicznych, a obchodom przyświeca hasło „Są maluszki, jest nadzieja”, gdyż każde urodzone w zoo zwierzę jest ważne dla zachowania ginących gatunków. Z tej okazji 13 polskich ogrodów zoologicznych wybrało swoich ambasadorów na tę szczególną okazję – Bydgoszcz reprezentuje żubrzyczka Potilla.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści