Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW Fordonie przybędzie kilkaset drzew. Trwają nasadzenia [ZDJĘCIA]
24.11.2021 | 13:07

W Fordonie przybędzie kilkaset drzew. Trwają nasadzenia [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Nowe nasadzenia trwają m.in. przy pętli tramwajowej Niepodległości.

Fot. BB

W Fordonie trwają nasadzenia kilkuset drzew. Pojawiają się one przy pętli Niepodległości i na terenie osiedla Tatrzańskiego.

Jak informuje urząd miasta, fordońskie nasadzenia to przede wszystkim efekt rekompensat przyrodniczych związanych z budową nowego centrum logistycznego na terenach pozachemowskich. – Inwestor został zobowiązany do zasadzenia 478 dorodnych drzew. Efektem będzie szereg zielonych zmian w przestrzeni fordońskich osiedli – wyjaśnia ratusz. Nasadzenia już trwają – od kilku dni wzdłuż ulicy Lawinowej na osiedlu Tatrzańskim sadzone są glediczje trójcierniowe, a wzdłuż ulicy Andersa (przy torach tramwajowych) i w obrębie pętli tramwajowej Niepodległości pojawi się 400 sztuk drzew takich jak: dęby bezszypułkowe, brzozy pożyteczne, klony czerwone, glediczje trójcierniowe i sosny czarne.

Szereg drzew ozdobi również okolice ul. Salezjańskiej. Część nasadzeń kompensacyjnych realizowana będzie poza Fordonem, m.in. przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie dosadzone zostaną wiśnie piłkowane. – Równocześnie trwają też nasadzenia, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki nim po obu stronach ulicy Pelplińskiej na osiedlu Tatrzańskim pojawiają się klony polne. Wcześniej nasadzenia w oparciu o tę dotację pozwoliły upiększyć m.in. ulice Leśną, Zygmunta Augusta, Władysława IV, Bolesława Chrobrego i park nad Starym Kanałem – informuje urząd miasta.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści