Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W gminie Osielsko powstanie posterunek policji. Podpisano porozumienie

Dodano: 29.09.2021 | 11:46

Na zdjęciu: List intencyjny w sprawie budowy posterunku policji w Niemczu podpisali wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski i komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski.

Fot. KWP Bydgoszcz

W Niemczu powstanie posterunek policji. Wczoraj (28 września) list intencyjny w tej sprawie podpisali wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski i komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski.

Posterunek policji w Osielsku został zlikwidowany w 2013 roku. Od tego czasu w gminie działał jedynie punkt przyjęć interesantów. Mieszkańcy Osielska i okolic podkreślali, że brak posterunku wpływa na poziom bezpieczeństwa w gminie, a także utrudnia załatwianie spraw. Ta sytuacja ma jednak ulec zmianie – wczoraj (28 września) wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski oraz komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski podpisali list intencyjny, wyrażający wolę współpracy przy realizacji siedziby posterunku policji w Niemczu.

Sygnatariusze listu, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim zapewnienie miejsca obsługi interesantów, jako konieczne uznali budowę nowej siedziby posterunku policji w Niemczu, w gminie Osielsko. W tym celu, gmina Osielsko zadeklarowała przekazanie policji działki o powierzchni 1.749 mkw. stanowiącej własność gminy Osielsko, położonej w Niemczu przy ulicy Bydgoskiej – wyjaśnia mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Przekazana w formie darowizny działka znajduje się pomiędzy ulicami Bydgoską i Słowackiego, nieopodal ronda łączącego te ulice. Na mocy listu, policja zobowiązała się natomiast do wybudowania na niej posterunku policji. Nowa jednostka ma obejmować wszystkie sołectwa gminy Osielsko. – Warunki obsługi interesantów, a także pracy policjantów zmienią się diametralnie – zapewnia Chlebicz. Gmina Osielsko wyraża natomiast nadzieję, że budynek powstanie do końca 2022 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments