Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W gminie Osielsko znikają rozkłady jazdy. Radny interweniuje

Dodano: 22.09.2023 | 08:18

Na zdjęciu: Bardzo często zdarza się, że rozkłady jazdy są wyrywane

Fot. Szymon Fiałkowski

Znikające rozkłady jazdy na terenie gminy Osielsko to prawdziwa zmora. Niedawno zainterweniował w tej sprawie radny Rady Gminy Osielsko Paweł Kamiński.

Radny Kamiński poprosił urzędników o przegląd przystanków i ich wyczyszczenie. – Niestety doświadczyły one aktów wandalizmu – zauważa radny. – Mieszkańcy zwracają także uwagę na problem z dostępnością rozkładu jazdy. Prośba o uzupełnienie oraz montaż rozwiązania, które uniemożliwi zerwanie rozkładu. Powyższe dotyczy terenu całej gminy – dodaje Paweł Kamiński.

Odpowiedź wójta

Po interwencji radnego przystanki zostały wyczyszczone. – Rozkłady jazdy zostaną uzupełnione – zapowiedział wójt Wojciech Sypniewski. – Nowe rozwiązania tabliczek na rozkłady jazdy wymagają znalezienia producenta, który sukcesywnie, w sposób ciągły będzie mógł dostarczać przedmiotowe tabliczki oraz wraz z rozwojem potrzeb zapewni ciągłość serii. Z uwagi na ograniczone środki finansowe w pierwszej kolejności realizowane są wiaty przystankowe, nie mniej jednak kwestia wymiany tabliczek jest także brana pod uwagę – dodaje gospodarz gminy Osielsko.

Co z hydrantami?

Jakie jeszcze wnioski złożył radny? Poprosił on o sprawdzenie stanu hydrantów na terenie Gminy Osielsko. – Akcja gaśnicza przy okazji pożaru w Niwach pokazała, że w razie potrzeby wpięcie się do hydrantu przez jednostkę straży nie jest czynnością oczywistą i łatwą – twierdzi Kamiński. – Wnioskuje także o to, by skonsultować ze strażą pożarną zastosowane na terenie naszej gminy rozwiązania techniczne, tak by na przyszłość mieć pewność, że wpięcie w hydrant nie będzie stanowiło żadnego problemu – dodaje.

Pozostałe wnioski

Oprócz tego radny wniósł o wymianę uschniętych nasadzeń na wlocie ul. Ostromeckiej w Niwach, usunięcie lub zagospodarowanie pustego stelaża na tablice informacyjną przy wiacie rowerowej w Niwach, naprawę śmietnika na ul. Krakowskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Zakopiańską w Niwach, przegląd i naprawę pęknięć na metalowych elementach urządzeń do ćwiczeń na ul. Rybinieckiej w Niwach (teren placu zabaw), wyprostowanie znaku z nazwą miejscowości Niwy na wlocie z ul. Centralnej w Karpacką, wystąpienie do powiatu z prośbą o wyciągnięcie studzienek kanalizacyjnych z ul. Centralnej na wysokość jezdni – zdaniem radnego obecnie studzienki są mocno zapadnięte – w szczególności na odcinku tuż przed ul. Karpacką w Niwach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
8 miesięcy temu

Połowa przystanków w gminie nie ma rozkładów jazdy. Maile do gminy nie pomagają. Albo wywiesza rozkład przyklejając na słup lub wiatę paskiem taśmy dwustronnej tylko we wskazanym miejscu nie sprawdzając innych. To wstyd że najbogatszej gminy w Kujawsko-Pomorskim nie stać na 20-30 gablot przystankowych. Wstyd że problem jest od dawna, sam wysłałem z 10 mailow na przestrzeni roku i nic się nie zmieniło.