Bydgoszcz
1C
Śnieg
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L -0
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaW III LO powstaje innowacyjny projekt. Potrzebne jest wsparcie
30.07.2021 | 17:40

W III LO powstaje innowacyjny projekt. Potrzebne jest wsparcie

Na zdjęciu: Na przemianę biblioteki w III LO w Szkolne Centrum Kultury i Rozwoju „Przystań Odkrywców” potrzeba dużych nakładów finansowych.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy powstaje innowacyjny projekt. Biblioteka szkolna przekształca się w Szkolne Centrum Kultury i Rozwoju „Przystań Odkrywców”. By to uczynić, konieczne jest wsparcie finansowe.

Jesienią tego roku, z inicjatywy Anity Wojcieszonek – nauczyciela bibliotekarza w bydgoskiej „Trójce” powstanie Przystań Odkrywców. – Celem przedsięwzięcia jest stworzenie dla uczniów miejsca, w którym znajdą warunki do nauki w ciszy, ale i wypoczynku z rówieśnikami. W ramach działalności centrum powstanie społeczność Odkrywców, której założenia to zwiększanie zainteresowania kulturą, doskonalenie umiejętności analizowania, logicznego myślenia i konstruktywnego dialogu. Organizowane będą także warsztaty tematyczne w zakresie motywacji, zarządzania sobą w czasie, samoregulacji emocji oraz empatii – wyjaśnia Wojcieszonek.

Pomysł utworzenia Szkolnego Centrum Kultury i Rozwoju powstał w odpowiedzi na wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów w zakresie ich potrzeb w miejscu nauki. W Przystani Odkrywców znajdą się: biblioteka wraz z magazynem; stanowiska komputerowe; przestrzeń warsztatowo – szkoleniowa; strefa wypoczynku i gier stolikowych; mini kawiarnia; stoły do odrabiania lekcji; oraz miejsce wystaw prac lokalnych artystów.

Do realizacji przedsięwzięcia potrzebny jest gruntowny remont XIX wiecznego budynku znajdującego się na terenie szkoły, gdzie do niedawna mieściło się Muzeum Kanału Bydgoskiego. Kwota potrzebna do przeprowadzenia remontu oraz wyposażenia Przystani Odkrywców to około 130 000 zł. Inicjatywę można wesprzeć wpłacając środki za pośrednictwem portalu zrzutka.pl lub bezpośrednio na indywidualne konto zrzutki o numerze 93 1750 1312 6889 6331 0559 3324. Wszystkie osoby zainteresowane inną formą pomocy lub nawiązaniem współpracy zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem wiadomości e-mail na adres: sckir.przystan.odkrywcow@gmail.com.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści