Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W lutym zmiany w komunikacji miejskiej. Inne rozkłady i przystanki

Dodano: 30.01.2024 | 09:43

Na zdjęciu: Na linii nr 65 zostaną wprowadzone wakacyjne rozkłady jazdy.

Fot. Alicja Chrobak

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o zmianach w kursowaniu autobusów i tramwajów w najbliższych tygodniach. Początek lutego będzie też czasem wprowadzenia zniżek na bilety okresowe dla dzieci z gminy Nakło nad Notecią.

Od czwartku, 1 lutego na linii nr 54 w kierunku pętli Piaski zostanie uruchomiony przystanek Saperów/Okrężna, który znajdzie się miedzy przystankami Saperów/Kąpielisko a Smukalska/Błądzimska.

Tego samego dnia zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w obrębie pętli Czyżkówko. Zmiana dotyczy linii nr 51 i 83. Drogowcy zaprezentowali je na mapce. Od teraz przystanek początkowy i końcowy nie będą już na pętli.

W lutym zmiany w komunikacji miejskiej. Inne rozkłady i przystanki

12 lutego uczniowie bydgoskich szkół rozpoczną ferie. W czasie zimowego wypoczynku komunikacja miejska będzie w dni powszednie kursowała według wakacyjnych rozkładów jazdy. Dotyczy to linii nr 5, 52, 55, 56, 62, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 73/76, 74, 77, 83 i 89. Potrwa to do 23 lutego.

Tańsze bilety dla dzieci z Nakła

Luty przyniesie także dobre zmiany dla mieszkańców gminy Nakło nad Notecią. Od początku miesiąca dzieci z tego obszaru dołączą do grona uprawnionych do korzystania z Metropolitalnej Karty Uczniowskiej oraz Malucha. Wnioski na wyrobienie kart będzie można znaleźć w Zespole Obsługi Oświaty i Rekreacji przy ul. Krzywoustego 7a w Nakle nad Notecią.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kobzan
Kobzan
2 miesięcy temu

59 to kiedy ma zamiar wrócić na dawną trasę? Most K.Wiellkiego przejezdny.

Sławomir
Sławomir
2 miesięcy temu

Kiedy Mickiewicza pojadą wreszcie 71 i 77??!!

Mario
Mario
2 miesięcy temu

Nie dość, że komunikacja już jest okrojona, po ulicach jeżdżą stare autobusy to okrajacie ją jeszcze bardziej z kursów. Obecnie Bydgoszcz to chyba najgorsze miasto w Polsce pod względem organizacji komunikacji miejskiej – żenada!

Hanka
Hanka
2 miesięcy temu

Może trzeba przemyśleć kursy A 65 z Łoskonia i mądrze jeszcze raz spojrzeć na rozkład A81 z Tatrzanskiego, bo jeżdżą jeden za drugim. Chodzi mi o przejazd ul. Bora Komorowskiego. Druga moja propozycja to autobusy na przystanku Nad Wisłą zakręcają i wracają, a może pojechaliby prosto wokół Okulickiego do Bora. Czas na zmiany!!! Trochę inwencji!!! Ktoś kto układa rozkłady ,musiałby nabyć trochę wiedzy na lotnisku we Frankfurcie, wtedy byłby to : Sztos.