Bydgoszcz
21C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 22 • L 19
29C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
26C
Sr
26C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW Myślęcinku będzie można legalnie i bezpłatnie grilllować. I to już od tej soboty
17.05.2021 | 12:48

W Myślęcinku będzie można legalnie i bezpłatnie grilllować. I to już od tej soboty

Na zdjęciu: Polana grillowa w Myślęcinku znajduje się nieopodal stoku narciarskiego.

Fot. Szymon Makowski

Od soboty, 22 maja na terenie Myślęcinka zostanie udostępnione jedyne ogólnodostępne miejsce, gdzie będzie można grillować. Wyznaczona w tym celu polana znajduje się przy stawie naprzeciwko stoku narciarskiego.

Jak informuje Sandra Tyczyno, rzeczniczka Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, z polany grillowej będzie można korzystać od nadchodzącej soboty. Na miejsce, znajdującym się przy stawie naprzeciwko stoku narciarskiego, można przyjść z własnym grillem, aby spędzić czas w otoczeniu przyrody. – Nie są wymagane żadne zapisy, nie obowiązuje rezerwacja. Po grillowaniu śmieci należy wrzucić do śmietnika; prosimy o niepozostawianie ich na ziemi – apeluje Tyczyno. I dodaje, że należy również upewnić się, czy wyrzucane do pojemnika na odpady pozostałości po grillu są już wystudzone.

Warto wiedzieć, że na terenie całego parku, poza miejscami do tego wyznaczonymi (płatnymi w Parku Rozrywki, przy Centrum Edukacji Ekologicznej „Szumilas”, przy polu golfowym i w Ośrodku Rekreacji Konnej oraz wspomnianą, bezpłatną polaną), obowiązuje zakaz rozpalania ognia, więc w przypadku ignorowania go można liczyć się z mandatem.

Przypominamy, że wciąż obowiązuje reżim sanitarny, dlatego prosimy o nieorganizowanie większych zgromadzeń i zachowanie dystansu społecznego – informuje rzeczniczka.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lord
Lord
1 miesiąc temu

Tylko szkoda że tak mało koszy na śmieci jest, jestem z rodziną częstym gościem na terenach Myślęcinka, na Różopolu były 3 kosze na śmieci jak ostatnio w kwietniu byliśmy, czy naprawdę na tym terenie nie można postawić więcej? W weekend przy ładnej pogodzie są moment pełne aż się wysypują, a co się dzieje jak zawieje trochę wiatr ….. A potem zganianie na ludzi że śmiecą, bydgoszczanie raczej dbają o swoją perełkę jaką jest Myślęcinek.

Bartttee
Bartttee
30 dni temu

Jeśli byłyby kosze na śmieci to śmieciarze mieliby mniej roboty i byłoby mniejsze zatrudnienie.
Państwówka ma być rozbudowywana na bezsensowne prace w stylu zbieranie śmieci z ziemi.

Powiązane treści