Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaW niedzielę duże zmiany w ruchu. Z powodu biegu
11.05.2019 | 07:16

W niedzielę duże zmiany w ruchu. Z powodu biegu

Na zdjęciu: Zmiany mają związek z kolejną edycją PKO Bydgoski Festiwal Biegowy.

Fot. Stanisław Gazda

W niedzielę, 12 maja od samego rana do godzin popołudniowych wystąpią spore utrudnienia w ruchu. Ulice: Gdańska, Kamienna, Artyleryjska i Pileckiego będą zamknięte w związku z Bydgoskim Festiwalem Biegowym.

Czasowe zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone około godziny 7:00 rano. Podczas trwania biegów ruch na Gdańskiej oraz odcinku trasy W-Z od Sułkowskiego do Nad Torem będzie zamknięty. Obowiązywać będą też inne zmiany:

  • na czas wybiegania zawodników ze stadionu Zawiszy policja czasowo wstrzyma ruchu na skrzyżowaniu Gdańskiej i Modrzewiowej. Zamknięcie nastąpi o godzinie 08:50 i potrwa do momentu wybiegnięcia wszystkich zawodników na ulicę Gdańską,
  • podczas trwania imprezy nie będzie możliwości przejazdu przez skrzyżowanie Gdańska – Czerkaska – Powstańców Warszawy,
  • na skrzyżowaniu Kmicica – Pileckiego ruchem będzie sterować policja. Przejazd przez nie będzie możliwy jedynie w relacji północ – południe

Warto dodać, że na czas trwania zawodów zorganizowany zostanie objazd drogi krajowej nr 80. W obu kierunkach zostanie on poprowadzony ulicami: Sułkowskiego, Ogińskiego, Jagiellońską, Focha Grunwaldzką do ronda Maczka. Dojazd do centrum miasta z kierunku Osielska będzie możliwy Gdańską, Modrzewiową, Sułkowskiego, Ogińskiego oraz alejami Armii Krajowej. Obsługa osiedla Jachcice będzie możliwa ulicą Żeglarską i Unii Lubelskiej.

Pierwsze zmiany w związku z biegami zostaną wprowadzone już dziś: na odcinku ulicy Gdańskiej od Czerkaskiej do Kamiennej około godziny 17:00 nastąpi wyłączenie z funkcjonowania parkingów. 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści