Bydgoszcz
10C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 12 • L 9
15C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaW niedzielę duże zmiany w ruchu. Z powodu biegu
Festiwal Biegowy PKO_SG (76)
11.05.2019 | 07:16

W niedzielę duże zmiany w ruchu. Z powodu biegu

Na zdjęciu: Zmiany mają związek z kolejną edycją PKO Bydgoski Festiwal Biegowy.

Fot. Stanisław Gazda

W niedzielę, 12 maja od samego rana do godzin popołudniowych wystąpią spore utrudnienia w ruchu. Ulice: Gdańska, Kamienna, Artyleryjska i Pileckiego będą zamknięte w związku z Bydgoskim Festiwalem Biegowym.

Czasowe zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone około godziny 7:00 rano. Podczas trwania biegów ruch na Gdańskiej oraz odcinku trasy W-Z od Sułkowskiego do Nad Torem będzie zamknięty. Obowiązywać będą też inne zmiany:

  • na czas wybiegania zawodników ze stadionu Zawiszy policja czasowo wstrzyma ruchu na skrzyżowaniu Gdańskiej i Modrzewiowej. Zamknięcie nastąpi o godzinie 08:50 i potrwa do momentu wybiegnięcia wszystkich zawodników na ulicę Gdańską,
  • podczas trwania imprezy nie będzie możliwości przejazdu przez skrzyżowanie Gdańska – Czerkaska – Powstańców Warszawy,
  • na skrzyżowaniu Kmicica – Pileckiego ruchem będzie sterować policja. Przejazd przez nie będzie możliwy jedynie w relacji północ – południe

Warto dodać, że na czas trwania zawodów zorganizowany zostanie objazd drogi krajowej nr 80. W obu kierunkach zostanie on poprowadzony ulicami: Sułkowskiego, Ogińskiego, Jagiellońską, Focha Grunwaldzką do ronda Maczka. Dojazd do centrum miasta z kierunku Osielska będzie możliwy Gdańską, Modrzewiową, Sułkowskiego, Ogińskiego oraz alejami Armii Krajowej. Obsługa osiedla Jachcice będzie możliwa ulicą Żeglarską i Unii Lubelskiej.

Pierwsze zmiany w związku z biegami zostaną wprowadzone już dziś: na odcinku ulicy Gdańskiej od Czerkaskiej do Kamiennej około godziny 17:00 nastąpi wyłączenie z funkcjonowania parkingów. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści