Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W niedzielę półmaraton. Będą zmiany i utrudnienia [GRAFIKA]

Dodano: 17.10.2015 | 11:40
Półmaraton Bydgoski

Z powodu imprezy utrudniony będzie ruch w centrum miasta.

Na zdjęciu: Półmaraton Bydgoski odbędzie się po raz trzeci

Fot. archiwum

W niedzielę odbędzie się Półmaraton Bydgoski. W związku z imprezą i koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa biegaczom w mieście wystąpią utrudnienia w ruchu oraz zmiany w komunikacji publicznej.

Zmiany w komunikacji miejskiej i w organizacji ruchu nastąpią w godzinach 10:00-14:00. Około godziny 10:30 ulica Gdańska zostanie zamknięta na odcinku od Modrzewiowej do Czerkaskiej. Bieg będzie prowadzony także na ulicach Grabowej, Kasztanowej, Czerkaskiej, Wyszyńskiego, Niemcewicza, Zamoyskiego, Mickiewicza, Paderewskiego, Staszica, Al. Ossolińskich, Piotrowskiego, Jagiellońską, Konarskiego,  Skargi, Gimnazjalnej, Gdańskiej, Dworcowej, Warmińskiego, Zduny, Sienkiewicza, Naruszewicza, Garbary, Grottgera, Focha, Kordeckiego, św. Trójcy, Poznańskiej, Grudziądzkiej, Bernardyńskiej, Ogińskiego i w rejonie Trasy Uniwersyteckiej. Wszędzie tam wystąpią czasowe ograniczenia ruchu, którym będą kierować służby porządkowe. Ograniczona będzie też możliwość parkowania, a odpowiednie znaki będą wprowadzane od soboty od godziny 17:00.

Opóźnienia w komunikacji miejskiej mogą sięgać trzydziestu minut. Ruch tramwajów będzie odbywał się bez zmian, ale już pasażerowie autobusów mogą spotkać się z zawieszaniem przystanków lub objazdami. W sumie utrudnienia mogą wystąpić na niemal wszystkich liniach komunikacji miejskiej: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 51, 52, 53, 55, 56, 57, 58, 60, 61, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 71, 79, 80, 83, 84, 86, 93, 94, 111. Spis szczegółowych zmian na konkretnych połączeniach dostępny jest na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl

W weekend, w godzinach 9-18, funkcjonować będzie specjalna linia 111, która będzie dowozić bydgoszczan na Targi Myśliwskie i Dzień Otwarty BCTW. Kursować będzie na trasie Plac Kościeleckich – rondo Jagiellonów – Markwarta – Al. Ossolińskich (powrót Paderewskiego) – Powstańców Wlkp. – Ogińskiego – Sułkowskiego – Czerkaska – Gdańska – Myślęcinek – Centrum Wystawiennicze (Myślęcinek). Obowiązuje na niej standardowa taryfa opłat ZDMiKP.

Trasa:

polmaraton bydgoski trasa

Sebastian Torzewski