Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 15
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW oku Wielkiego Brata. Gdzie w Bydgoszczy jest najwięcej kamer monitoringu?
22.11.2020 | 17:02

W oku Wielkiego Brata. Gdzie w Bydgoszczy jest najwięcej kamer monitoringu?

Na zdjęciu: Kamera znajdują się między innymi na skrzyżowaniu ul. Ugory i Konopnej.

Fot. UMB

W Bydgoszczy działa już ponad 250 kamer. Wykorzystują je między innymi policjanci szukający przestępców.

W tym roku nowy punkt monitoringu, którego uruchomienie kosztowało 69 tys. zł, powstał przy skrzyżowaniu ul. Bolesława Chrobrego i Pomorskiej. Wcześniej kamery zamontowano też na skrzyżowaniu Chrobrego z Sienkiewicza oraz wymieniono kamerę obrotową przy skrzyżowaniu z placem Piastowskim.

W całym mieście jest ponad 250 kamer. Najwięcej zainstalowano w Śródmieściu – wyjaśniają bydgoscy urzędnicy. W ciągu ostatniej dekady zainstalowano ponad 160 nowych urządzeń, które powstawały między innymi na najruchliwszych skrzyżowaniach i w rewitalizowanych parkach. Część z nich sfinansowano w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Miejskie kamery pomagają ujawnić około 4 tysięcy wykroczeń i przestępstw w ciągu roku. Monitoring okazał się najbardziej skuteczny przy ujawnianiu bójek i awantur oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych czy źle zaparkowanych pojazdów. Kamery pomagały też bardzo często wyjaśniać przebieg kolizji i wypadków – wyjaśniają urzędnicy. System obsługiwany jest przez pracowników Straży Miejskiej. Ostatnio kamery na skrzyżowaniu Ugory/Konopna powstałe w ramach BBO zarejestrowały kradzież dokumentów i portfela. Policja udostępniła film z wizerunkiem sprawcy, który jest poszukiwany.

 

CZYTAJ TEŻ: Prezenty świąteczne do 100 zł – pomysły last minute (+RABAT)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści