Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 2 • L -1
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeW Osielsku będzie czujnik powietrza. To efekt głosowania mieszkańców
Osielsko_SG (17)
12.12.2018 | 11:16

W Osielsku będzie czujnik powietrza. To efekt głosowania mieszkańców

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Stanisław Gazda

W Osielsku zostanie zamontowany zewnętrzny czujnik monitorujący jakość powietrza. Urządzenia pojawią się także w innych lokalizacjach w województwie kujawsko-pomorskim. O tym, gdzie zostaną zamontowane czujniki, zadecydowali mieszkańcy w głosowaniu w ramach akcji Avivy „Wiem, czym oddycham”.

Konkurs „Wiem, czym oddycham” trwał od 1 października do 5 grudnia. Stawką było 100 zewnętrznych czujników jakości powietrza i 50 wewnętrznych sensorów, przeznaczonych dla szkół podstawowych. Uczestnicy oddali łącznie 75 tys. głosów. Na czujnik w Osielsku głosowało 377 osób. Zostanie on zamontowany na ulicy Jarzębinowej 4.

Chcemy wiedzieć, jaki jest poziom smogu w naszym otoczeniu, ale niestety w wielu miejscach wciąż nie ma czujników. Stąd duży odzew na drugą edycję naszego konkursu, w której głosy oddało ponad 75 tysięcy osób. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – mówi Monika Kulińska, prezes Fundacji Aviva.

Inicjatorem akcji głosowania na czujnik była Grupa Inicjatywna Sąsiedzi. Zbiorowość, posiadająca swoich przedstawicieli w radzie gminy, 2 grudnia przeprowadziła happening w sprawie zmian klimatycznych – „Lepszy świat jest możliwy – zmieniajmy klimat na dobre”. Obecnie zachęca mieszkańców gminy do rezygnacji z odpalania fajerwerków i innych hałaśliwych zabaw z pirotechniką w Sylwestra.


CZYTAJ TAKŻE: W Bydgoszczy nie będzie miejskiego pokazu fajerwerków. W trosce o zwierzęta


Zewnętrzne czujniki jakości powietrza od Avivy w kujawsko-pomorskim otrzymają lokalizacje w Chełmży, Osielsku, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Aleksandrowie Kujawskim, Solcu Kujawskim i Chełmnie. Wewnętrzne sensory jakości powietrza trafią z kolei do 3 szkół podstawowych w województwie.


Powiązane treści