Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Osielsku odbędą się targi książki

Dodano: 06.08.2021 | 09:53

Na zdjęciu: Planowane na październik targi odbędą się w Gminny Ośrodku Kultury w Osielsku.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

W październiku w Gminnym Ośrodku Kultury w Osielsku odbędą się I Kujawsko-Pomorskie Targi Książki Regionalnej.

Organizacja targów to efekt współpracy Fundacji Historycznej im. Mariana Rejewskiego z GOK Osielsko. Wydarzenie planowane jest na 23 i 24 października – w ich trakcie oprócz wielu wydawnictw z całego kraju swoje stanowiska będą mieli również autorzy publikacji związanych z regionem Kujaw i Pomorza. Odbędą się również prelekcje o tematyce historycznej i podróżniczej.


CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w organizacji ruchu w Osielsku. Gmina wyjaśnia likwidację skrętu z Szosy Gdańskiej w Tymiankową


W czwartek, 5 sierpnia doszło do parafowania umowy pomiędzy fundacją, a ośrodkiem kultury. – Stawiamy sobie za cel promocję czytelnictwa. Z tego powodu realizujemy nasz pomysł organizacji targów. Zaprosiliśmy do udziału wiele wydawnictw, jak i indywidualnych autorów książek, którzy swoje stanowiska mogą wystawić całkowicie za darmo. Chcemy by organizowane przez nas Targi wpisały się na stałe do kalendarza imprez targowych w Polsce – powiedział prezes Fundacji Krzysztof Drozdowski. I dodaje, że liczy na to, że planów imprezy nie pokrzyżuje sytuacja epidemiczna. Wiceprezes Fundacji Adam Bukolt dodaje, że zamierzeniem jest, by targi wpisały się na stałe do kalendarza targowego w Polsce. – Jest to pierwsza edycja, ale z całą pewnością nie ostatnia – zaznacza.

Cieszę się, ze możemy współuczestniczyć w powołaniu do życia regionalnych targów książki. Jest to rzecz, której u nas brakowało. Teraz wypełniamy tę lukę – powiedział dyrektor GOK Marek Maniszewski.

0 0 votes
Article Rating
W Osielsku odbędą się targi książki
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments