Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Osielsku powstanie spółka komunalna? Radny wnioskuje, wójt odpowiada

Dodano: 20.07.2023 | 09:29

Na zdjęciu: Ostatnio pomysł rozwiązania problemu z rosnącymi cenami zgłosił radny Janusz Jedliński.

Fot. archiwum Stanisław Gazda

W gminie Osielsko od kilku lat powszechnie znany jest problem związany z zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Zdaniem radnego Janusza Jedlińskiego rozwiązaniem kłopotów byłoby powołanie spółki komunalnej.

Rosnące ceny za zagospodarowanie odpadów komunalnych, coraz większa ilość odpadów, kolejki na PSZOK, problemy z odbieraniem śmieci na czas – z takimi kłopotami w ciągu ostatnich lat musiała zmagać się gmina Osielsko. Niedawno pojawił się kolejny problem. Corimp zażądał więcej pieniędzy od gminy. Tłumaczono to inflacją, wzrostem cen paliw i kosztów pracowniczych.

Wniosek radnego Jedlińskiego

Ostatnio pomysł rozwiązania problemu z rosnącymi cenami zgłosił radny Janusz Jedliński. – W związku z ciągłym wzrostem opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla mieszkańców naszej gminy tj. wzrost o 120 % w porównaniu dla przetargu na lata 2020-2021 zwracam się do Pana Wójta o rozpatrzenie możliwości powołania spółki komunalnej, która przejmie obowiązki odbioru i segregacji śmieci z terenu gminy – czytamy w piśmie sporządzonym przez radnego Jedlińskiego. – Podobny wariant wybrały inne samorządy dla przykładu podam gminę Koronowo w której od 1.04 tego roku stawka wynosi 34 zł. W tym roku będziemy ogłaszać przetarg na następny okres i może się okazać, że ponownie będziemy musieli podnieść opłaty dla mieszkańców o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset procent. Sugerować to może wniosek firmy Corimp, która wystąpiła o aneks z podwyżką do umowy – dodaje radny.

Jak odpowiedział wójt?

Odpowiedź wójta jest krótka. – Pana wniosek jest godny uwagi i będzie poddany szczegółowym analizom – twierdzi Wojciech Sypniewski. – O wynikach analiz będę Pana informował – dodaje.

Radny Janusz Jedliński nie wspomniał o tym w piśmie, jednak w przywołanej przez radnego spółce ZGKiM Koronowo od 2018 roku dochodziło do pięciokrotnej zmiany prezesa zarządu. Ponadto część pracowników narzeka na niskie płace oraz na to, że kadra kierownicza zarabia zbyt dużo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments