Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-2C
Pt
-0C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaW przyszłym tygodniu rozpoczyna się remont Stawowej. Będą utrudnienia w ruchu!
remont stawowa bydgoszcz
18.09.2020 | 09:25

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się remont Stawowej. Będą utrudnienia w ruchu!

Na zdjęciu: Prace na Stawowej rozpoczną się w poniedziałek, 21 września i potrwają do końca października.

Fot. ZDMiKP

W poniedziałek, 21 września rozpoczyna się remont odcinka ulicy Stawowej – od ulicy Schulza do nowego ronda przy ulicy Broniewskiego i Władysława IV. W związku z przebudową, konieczne będzie zamknięcie części ulicy.

Przetarg na przebudowę fragmentu ulicy Stawowej został ogłoszony pod koniec lipca. W postępowaniu zgłosiła się jedna firma – Strabag, która zaproponowała wykonanie prac za 1,6 miliona złotych. 8 września ZDMiKP poinformował o wybraniu jej oferty, a w tym tygodniu podpisano umowę.

Zobacz również:

Rondo na Błoniu będzie miało patronkę

Projekt zakłada usunięcie całej konstrukcji jezdni i zatok parkingowych na odcinku od Broniewskiego do ks. Schulza. Następnie od podstaw powstanie konstrukcja nowej ulicy z miejscami postojowymi. Jezdnia zostanie wyposażona w szereg elementów podnoszących bezpieczeństwo. Zaprojektowano wyniesione skrzyżowania i przejścia dla pieszych – opisuje zakres prac rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.

Po remoncie Stawowa na całej długości będzie objęta strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h. Kierowców do zachowania tej prędkości mają, poza wyniesionymi skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych, zmusić wyspowe progi zwalniające, rozdzielone separatorami.

Przebudowa będzie prowadzona w dwóch etapach, dzięki czemu uda się zminimalizować utrudnienia związane z dojazdem do przyległych bloków i posesji. Nie obędzie się jednak bez utrudnień. – W pierwszej kolejności zamknięty zostanie odcinek Stawowej od ul. Madalińskiego do Słupskich – informuje rzecznik prasowy zarządu dróg. Po niespełna miesiącu wykonawca przystąpi do realizacji odcinka od ul. Słupskich do ronda przy Broniewskiego.

Z uwagi na prowadzone roboty, nastąpi też tymczasowa zmiana trasy linii nr 57, która w obu kierunkach będzie skierowana ulicą Władysława Broniewskiego. Z obsługi pasażerskiej zostanie wyłączony przystanek ks. Schulza/ Stawowa.

Prace na ulicy Stawowej mają zakończyć się pod koniec października. Warto dodać, że w nadchodzącym tygodniu radni podejmą decyzję dotyczącą nadania nazwy ronda na skrzyżowaniu Stawowej, Broniewskiego i Władysława IV. Jego patronką ma zostać Grażyna Kufel – zmarła w 2017 radna miasta i społeczniczka, aktywnie działająca na rzecz rozwoju osiedla Błonie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści