Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 1 • L 0
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeW samo południe Bierhalle wkroczy do Bydgoszczy! [ZDJĘCIA]
16.12.2017 | 08:35

W samo południe Bierhalle wkroczy do Bydgoszczy! [ZDJĘCIA]

W telegraficznym skrócie Bierhalle, jest trwającym przez cały rok połączeniem Oktoberfest z Beergoszczą.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

To mimo wszystko dalece nieprecyzyjne określenie. Z pomocą spieszy więc  Małgorzata Zakrzewska – regionalna szefowa Bierhalle wyjaśniając, iż jest to unikalny koncept łączący ze sobą elementy zabawy i festynu oraz regularnej restauracji z pełną, profesjonalną obsługą kelnerską i wyśmienitymi daniami. A piwo? Wszak to ono jest tu głównym bohaterem.

Jak najbardziej. Piwo nazywa się Bierhalle. Mieści się w kategorii piw rzemieślniczych i choć występować będzie pod jedną nazwą, to skosztować będzie można wielu jego odmian.

Filozofią działania Bierhalle jest także hołdowanie lokalnej marce piwa, produkowanego w danym regionie. Nie inaczej będzie w Bydgoszczy, gdzie Bierhalle spróbuje odtworzyć receptury, smak i przywrócić do łask piwoszy chociażby prawdziwego bydgoskiego Kujawiaka.

Na co mogą liczyć goście Bierhalle? Regionalna kierowniczka restauracji wymienia po pierwsze wspaniałą obsługę miłych kelnerek w oryginalnych bawarskich strojach. Po drugie: bardzo szeroką ofertę kulinarną, skrojoną typowo pod piwo, ale nie tylko. No i niepowtarzalne, oryginalne piwo Bierhalle, które można wypić jedynie w restauracjach Bierhalle i które za kilka tygodni będzie warzone w bydgoskim lokalu. Nie tylko mówi się o nim, jako o najlepszym w Polsce, ale ono takim w rzeczywistości jest, albowiem na „Chmielakach” zdobyło Grand Prix pokonując rozliczną konkurencję.

Lokal przy ul. Jagiellońskiej (na terenie C.H. Focus) może pomieścić łącznie do trzystu osób i czynny będzie od dzisiaj, od godziny 12.00 codziennie, do ostatniego gościa.


Powiązane treści