[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W sobotę spora atrakcja w Młynach Rothera. Powstanie tam Naukowa Przestrzeń

Dodano: 20.10.2022 | 12:30

Na zdjęciu: Naukowa Przestrzeń w Młynach Rothera jest częścią Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Fot. archiwum

Już w najbliższą sobotę Bydgoski Festiwal Nauki na jeden dzień przeniesie się do Młynów Rothera. Moc popularnonaukowych wydarzeń dla dzieci i dorosłych w jednym miejscu to idealna propozycja na sobotnie popołudnie.

XII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki rozpoczęła się dzisiaj, czyli 20 października i potrwa trzy dni. W czwartek i piątek organizatorzy zaplanowali blisko 350 wydarzeń popularnonaukowych. Naukowcy z pięciu uczelni zapraszają uczestników do sal wykładowych, laboratoriów, by pokazać zdobycze nauki i udowodnić, że edukacja nie musi być nudna.

Celem BFN jest popularyzacja nauki i jej osiągnięć, interakcja oraz zdobywanie wiedzy poprzez zabawę i doświadczenie. Jego oferta jest skierowana do wszystkich – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie zabraknie zatem interesujących wykładów i pokazów z różnych dziedzin nauki. W tegoroczną edycję wydarzenia po raz kolejny włączają się Młyny Rothera – tym razem jako partner strategiczny. I to właśnie w obiekcie na Wyspie Młyńskiej odbędzie się jedno z najciekawszych wydarzeń BFN – czyli dzisiejszy wykład prof. Andrzeja Dragana.

To jednak nie koniec Bydgoskiego Festiwali Nauki w Młynach Rothera. Ostatniego dnia – w sobotę, 22 października – festiwal przeniesie się z akademickich sal do odrestaurowanych wnętrz bydgoskiej instytucji kultury na Wyspie Młyńskiej. Na ten dzień przygotowano moc różnorodnych aktywności dla dzieci i dorosłych skupionych pod nazwą Naukowa Przestrzeń w Młynach Rothera.

Naukowa Przestrzeń w Młynach Rothera – sobota, 22 października

Naukowa Przestrzeń w Młynach Rothera będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych (bez potrzeby wcześniejszych zapisów) w godz. 12.00-20.00. Została ona podzielona na trzy strefy:

  • strefa Expo – efektowne stoiska naukowe
  • strefa Małego Naukowca – gry, warsztaty, wybuchowe eksperymenty to przestrzeń dedukowana młodszym i najmłodszym
  • strefa Exposé – miejsce, w którym zaplanowano prelekcje, spotkania, wykłady dla dorosłych

Nie zabraknie także sceny z widowiskowymi pokazami. Zaplanowano m.in. zabawy ciekłym azotem, doświadczenia w wykonaniu fundacji prof. Ciekawskiego czy poruszenie kwestii bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Nie zabraknie też ciekawych wykładów, m.in. o jakości powietrza w Bydgoszczy, suplementach diety czy radykałach z politycznego marginesu.

W przestrzeni Młynów rozstawione zostaną stoiska naukowe bydgoskich uczelni, a także Muzeum Wodociągów, Młynów Rothera, Pasamonu, fundacji prof. Ciekawskiego czy centrum ROBOproject. – Jako partner strategiczny festiwalu zapraszamy na stanowisko warsztatowe Młynów w Strefie Małego Naukowca! W programie: eksperymenty i pokazy wodne dla dzieci „Z nurtem czy pod prąd?” – informują Młyny.


CZYTAJ TAKŻE: Za nami pierwsze Bydgoskie Dni Projektowe. Będą kolejne [ZDJĘCIA]


Bydgoski Festiwal Nauki jest wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez pięć bydgoskich Uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki, Bydgoską Szkołę Wyższą. Festiwal wpisał się już trwale w kalendarium wydarzeń Bydgoszczy i regionu i nieustannie cieszy się on ogromnym zainteresowaniem odbiorców.

Najważniejszym celem BFNu jest popularyzacja nauki i jej osiągnięć, interakcja oraz zdobywanie wiedzy poprzez zabawę i doświadczenie. Należy podkreślić, że Festiwal Nauki to nie tylko propozycje dla dzieci. Jego oferta tworzona jest z myślą o odbiorcach w różnym wieku, dlatego też organizatorzy dbają o ty, by program Festiwalu był różnorodny i opierał się na projektach z przeróżnych dziedzin nauki, prowadzonych we wszystkich możliwych formach (wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje panelowe, wystawy, koncerty, spotkania autorskie itp.).

Szczegóły na: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments