[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

W sobotę świętowanie na ulicach Bydgoszczy. Zaplanowano wiele atrakcji

Dodano: 08.09.2022 | 09:53

Na zdjęciu: W najbliższy weekend odbędzie się między innymi Święto ulicy Gimnazjalnej.

Fot. Szymon Fiałkowski

W sobotę w Bydgoszczy będzie można świętować na ulicach. Wszystko dzięki zaplanowanym na ten dzień świętom ulic Pomorskiej i Gimnazjalnej.

W samo południe rozpocznie się organizowane przez Grupę Moderator Święto Ulicy Pomorskiej. Zaplanowano między innymi spacery po Londynku, konkurs plenerowy dla rodzin „ekoaktywni” oraz wiele innych atrakcji.

O godz. 12:00 w bibliotece przy ul. Pomorskiej (zapisy pod nr. 52 323 80 03 telefonicznie lub przez FB) odbędą się warsztaty, podczas których zaplanowano podróż w czasie do dawnego Zamku Bydgoskiego, świata rycerstwa, obyczajów, tajemnic i fascynujących opowieści. Około godz. 13:15 rozpocznie się za to budowanie zamku z około 120 ogromnych kartonów.

Nie zabraknie także innych atrakcji dla najmłodszych, którzy będą mogli spędzić czas w świecie baśni i bajek fundacji Pozytywka oraz na treningu piłkarskim z Akademią Chemika Bydgoszcz. O sportowe wrażenia zadba także LOTTO – Bydgostia, proponując trening na ergometrach.

Nie zabraknie też oczywiście jedzenia i deserów. Wstęp wolny. Więcej informacji na temat Święta ulicy Pomorskiej TUTAJ.

Wybór miejsca jest nieprzypadkowy, bo właśnie tam Grupa Moderator realizuje swoją inwestycję – Osiedle Industria. Pierwszy etap zakłada powstanie pięciu budynków mieszkalnych.

Święto ulicy Gimnazjalnej – 10 września

Z Londynka będzie można przenieść się na Gimnazjalną, gdzie zaplanowano kolejną edycję święta tej ulicy. Poprzednia odbyła się w ostatni weekend lipca. Zapraszają klubokawiarnia Zakład, Winosfera, Benita, Landschaft, Barzza, A’ Favela i Burger Park.

 

W sobotę świętowanie na ulicach Bydgoszczy. Zaplanowano wiele atrakcji
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments