[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Święto ulicy Pomorskiej i Londynka! Zaplanowano wiele atrakcji

Dodano: 31.08.2022 | 11:34

Na zdjęciu: II edycja Święta Ulicy Pomorskiej i Londynka!

Fot. Mat. prasowe

W tym roku odbędzie się druga edycja Święta Ulicy Pomorskiej i Londynka. Zaplanowano wiele atrakcji na ten dzień.

Wydarzenie odbędzie się 10 września 2022 roku w godz. 12:00-18:00 przy ul. Pomorskiej 81-83. Grupa Moderator organizuje to wydarzenie we współpracy z Lotto Bydgostia i BKS Chemik, a także z WiMBP filia nr 5, Projektem Londynek , Fundacją Aktywnego Rozwoju i Fundacją Pozytywka. Święto ma na celu pokazać nowy wizerunek Londynka i ul. Pomorskiej, które przechodzą rewitalizację.

Na wydarzeniu pojawią się 4 strefy:

  • Strefa olimpijska
  • Strefa miejskiego folkloru
  • Strefa dobrej zabawy dla dzieci
  • Strefa pysznego jedzenia i deserów

W strefie olimpijskiej od godz. 12:00 do 14:00 będzie można wziąć udział w treningu piłkarskim organizowanym przez BKS Chemik. Zaraz po tym od godz. 14:00 do 17:00 Lotto Bydgostia poprowadzi trening wioślarski z zajęciami na ergometrach.

W strefie miejskiego folkloru odbędą się m.in. spacery historyczne i koncert kapeli podwórkowej Cynamony. Strefa dobrej zabawy dla dzieci zaoferuje warsztaty, konkurs i wiele zabaw zarówno dla najmłodszych, jak i całych rodzin. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się o bydgoskim zamku i o królach, którzy odwiedzali nasze miasto.

Uczestnicy będą mogli również wziąć udział budowie wielkiego zamku z kartonów, taśmy i pasteli. Następnie w tym zamku odbędzie się teatr improwizowany. Przez cały czas trwania wydarzenia będzie można korzystać ze strefy gastronomicznej.

Pełen harmonogram prezentujemy w galerii u dołu strony.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Matka
Matka
4 miesięcy temu

Czy organizatorzy sprawdzili teren!. W zeszłym roku było tam dużo zieleni i miejsca na organizację tej imprezy. W tym niestety połowy zieleni nie ma bo mieszkańcy nowych bloków i robotnicy zrobili sobie nielegalny parking niszcząc większą część trawnika. Nadmieniam że zgłaszałam to wraz z zdjęciami terenu przed i po do Moderatora ale bez odzewu. Straż miejska była też wzywana przez inną osobę i również bez echa.