Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW środę otwarcie drugiego w Bydgoszczy powszechnego punktu szczepień przeciwko COVID-19
04.05.2021 | 10:13

W środę otwarcie drugiego w Bydgoszczy powszechnego punktu szczepień przeciwko COVID-19

Na zdjęciu: Drugi w Bydgoszczy powszechny punkt szczepień zostanie uruchomiony na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego w Myślęcinku.

Fot. Szymon Fiałkowski

W środę, 5 maja otwarty zostanie drugi na terenie Bydgoszczy punkt szczepień powszechnych przeciwko COVID-19. Po uruchomieniu lokalizacji na terenie kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Fordonie, urząd miasta otwiera zapowiadany punkt na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego przy ulicy Gdańskiej.

Pierwszy w województwie pilotażowy punkt szczepień powszechnych rozpoczął działalność 20 kwietnia. Jest zlokalizowany w budynku głównym kampusu UTP przy ulicy Kaliskiego; jego operatorem jest Przychodnia Bajka. Obecnie funkcjonuje on przez pięć dni w tygodniu i umożliwia zaszczepienie 700 osób dziennie.
W środę, 5 maja bydgoski ratusz uruchamia kolejny punkt w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Ma on działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00; na jego terenie ma być wykonywane dziennie nawet 1200 zabiegów. Partnerem medycznym punktu w BCTW jest Asklepios medica.

Jak przyznaje zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, ostatnie dni były czasem intensywnych do otwarcia kolejnego punktu szczepień powszechnych na terenie miasta. – W  minionym tygodniu przeprowadzone zostały szkolenia 12 zespołów szczepiących, strażników miejskich i pozostałych pracowników. Mamy nadzieję, że nie będzie problemów z dostawami szczepionek i będziemy mogli szybko i sprawnie szczepić bydgoszczanki i bydgoszczan. To dla nas priorytet – chcemy, by mieszkańcy mogli jak najszybciej wrócić do wcześniejszych aktywności – mówi koordynująca punkty szczepień powszechnych zastępczyni Rafała Bruskiego.


CZYTAJ WIĘCEJ O PUNKCIE SZCZEPIEŃ NA UTP


Cieszę się, że Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze będzie kolejnym punktem szczepień powszechnych w Bydgoszczy. Dołożymy starań, żeby mieszkańcom, którzy będą tu szczepieni, zapewnić komfort i bezpieczeństwo – dodaje Andrzej Półgrabski, Prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który zarządza BCTW.

Warto wiedzieć, że zasady zapisów na szczepienia pozostają bez zmian  – można to zrobić przez ogólnopolską infolinię 989 lub internetowe konto pacjenta. Takie same zasady będą obowiązywały w przypadku punktu szczepień w BCTW.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści