Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W tym tygodniu spotkanie w sprawie terenów wokół Astorii

Dodano: 01.10.2018 | 15:10

Na zdjęciu: Propozycja jednego z urządzeń, które może znaleźć się na terenie wokół nowego basenu Astorii.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W najbliższy czwartek, 4 października w sali G107 w kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki (Garbary 2) odbędzie się spotkanie dotyczące zagospodarowania strefy zewnętrznej wokół budowanego basenu Nowej Astorii.

Wraz z początkiem prac nad budową basenu urząd miasta rozpoczął przygotowania do kolejnej inwestycji, czyli zagospodarowania terenów wzdłuż bulwarów. Jak wspominaliśmy jesienią ubiegłego roku, miał on pełnić funkcję rekreacyjne. Po zebraniu pomysłów mieszkańców i przeprowadzeniu niezbędnych formalności (m.in. nabycia niezbędnych nieruchomości w pasie nad Brdą pomiędzy ulicami Królowej Jadwigi i Unii Lubelskiej) we wrześniu przedstawiciele urzędu miasta pokazali koncepcje autorstwa Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, która zakłada stworzenie czterech stref. Znajdą się w nich m.in. baseny otwarte, wodny plac zabaw, boiska do gry w siatkówkę plażową oraz park linowy i plac zabaw dla dzieci. Wizja została poddana konsultacjom społecznym, trwającym od 19 września do 15 października.


CZYTAJ WIĘCEJ: Ratusz pokazał koncepcje basenów otwartych. W planach wiele atrakcji


Obszar wokół budowanej pływalni olimpijskiej zajmuje około 21 tysięcy metrów kwadratowych. Najbliżej Astorii zaplanowano strefę basenów pływackich z szatniami i gastronomią. W środkowej części obszaru znajdzie się natomiast największa strefa zabaw i rekreacji wodnej. Proponowane jest w niej zlokalizowanie takich atrakcji jak brodziki, rwąca rzeka, zjeżdżalnia rurowa, wodny plac zabaw. W zachodniej części planowane jest utworzenie strefy relaksu z plażą, leżakami, boiskami do siatkówki plażowej i natryskami schładzającymi. Najbliżej ulicy Unii Lubelskiej powstanie strefa rekreacji ruchowej z parkiem linowym dla dzieci, placem zabaw, urządzeniami do ćwiczeń oraz parkouru. Cały obszar będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W celu uzyskania kolejnych opinii na temat terenu (w trakcie konsultacji pojawiły się m.in. głosy o postawieniu toalet czy uruchomieniu przystanku komunikacji miejskiej Królowej Jadwigi/Rejtana) urząd miasta w ramach trwających konsultacji społecznych organizuje spotkanie z mieszkańcami. Odbędzie się ono w czwartek, 4 października, na terenie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki (sala G107) w godz. 17:00 – 18:30.