Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W weekend w Bydgoszczy wielkie zmiany w ruchu! Ulice zdominują zawodnicy Enea Bydgoszcz Triathlon

Dodano: 06.07.2021 | 09:44

Na zdjęciu: Największe zmiany obejmą jezdnie alei Jana Pawła II.

Fot. Szymon Fiałkowski

10 i 11 lipca odbędzie się Enea Bydgoszcz Triathlon – największa impreza triatlonowa w Polsce i jedna z największych w Europie. W tym czasie kierowcy muszą się liczyć z ograniczeniami w ruchu. Zmiany nie ominą też komunikacji miejskiej.

W sobotę i niedzielę, na czas trwania kolarskiej części imprezy, zamknięte zostaną fragmenty następujących ulic: zachodniej jezdni alei Jana Pawła II: całościowo na odcinku od ronda Toruńskiego do Ujejskiego, a na odcinku od kładki nad alejami Jana Pawła do węzła Stryszek nastąpi natomiast wyłączenie skrajnego lewego pasa ruchu oraz ulicy Toruńskiej (od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ulicą Babia Wieś). Zmiany na trasie kolarskiej będą obowiązywały w sobotę, 10 lipca od 7:00 do 13:00, a w niedzielę, 11 lipca od 6:00 do 16:00.
Z uwagi na przebieg trasy biegowej triathlonu, w weekend w wyznaczonych godzinach kierowcy nie zaparkują samochodu na ulicy Grodzkiej oraz Rybim Rynku, jak również na ulicy Stary Port (na odcinku od Mostowej do Pocztowej). Zakazy parkowania będą obowiązywały odpowiednio:

  • dla ulicy Stary Port od 9 lipca, od godziny 5:00 do 11 lipca, do godziny 17:00
  • dla ulicy Grodzkiej i Rybiego Rynku od 10 lipca, od godziny 18:00 do 11 lipca, do godziny 18:00.

W czasie sportowych zmagań, linie autobusowe nr 68, 69, 80, 89 i 99 będą kierowane na trasy czasowo zmienione. Zmiany będą obowiązywały w sobotę od 6:30 do ok. 15:00, a w niedzielę – od 5:30 do ok. 15:30. Poniżej przedstawiamy szczegóły zmian dla poszczególnych linii.

W weekend w Bydgoszczy wielkie zmiany w ruchu! Ulice zdominują zawodnicy Enea Bydgoszcz Triathlon

Zobacz również:

Podpisano umowę na budowę nowych mostów Kazimierza Wielkiego

Linia nr 68 – w kierunku pętli Glinki/Park Przemysłowy – Exploseum zostanie skierowana od ronda Toruńskiego ulicami Bełzy i Wojska Polskiego – od przystanku Magnuszewska / Modrakowa powrót na swoją trasę. Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: rondo Toruńskie, Wojska Polskiego/Ujejskiego, Wojska Polskiego/Kładka. Na czas zmiany trasy uruchomione zostaną dodatkowe przystanki: rondo Toruńskie (przy Bełzy), Szarych Szeregów (po prawoskręcie na ulicy Wojska Polskiego), Wyżyny. W kierunku pętli Dworzec Leśne linia 68 będzie kursować bez zmian.

Linie nr 69 i 89 – w kierunku pętli Błonie zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną od ronda Fordońskiego przez ulicę Jagiellońską, Bernardyńską i Kujawską; od przystanku rondo Kujawskie powrót na swoją trasę. Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: rondo Toruńskie, Wojska Polskiego/Ujejskiego, Wzgórze Wolności. Na czas zmiany trasy uruchomione zostaną dodatkowe przystanki: rondo Fordońskie – po prawoskręcie (obok Pasamonu),  Jagiellońska/Łużycka, Dworzec Autobusowy, rondo Jagiellonów, Zbożowy Rynek. W kierunku pętli Tatrzańskie obie linie będą kursować bez zmian.

Linie nr 80 i 99 – w kierunku pętli Dworzec Główny/Plac Kościeleckich skierowane zostaną na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II/Ziemska alejami Jana Pawła II, Trasą Uniwersytecką (nad alejami Jana Pawła II), Wojska Polskiego i Kujawską; od przystanku rondo Kujawskie powrót na swoją trasę. Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: rondo Inowrocławskie, rondo Kujawskie (przystanek przed rondem). Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej: Trasa Uniwersytecka/Ujejskiego, Wzgórze Wolności. W kierunku pętli Port Lotniczy/Nowa Wieś Wielka linie 80/99 będą kursować bez zmian.

Na czas zawodów linia nr Za T6 kursująca ulicą Toruńską w rejonie hali Łuczniczka zostanie zawieszona.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments