Bydgoszcz
14C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
13C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWaimea Logistic Park będzie rozbudowany. Łącznie powstanie sześć hal!
waimea bydgoszcz
25.05.2018 | 10:01

Waimea Logistic Park będzie rozbudowany. Łącznie powstanie sześć hal!

Realizacja kolejnych etapów inwestycji rozpocznie się w połowie roku.

Na zdjęciu: Wizualizacje kompleksu magazynowego przy ulicy Mokrej.

Fot. mat. prasowe

Waimea Logistic Park Bydgoszcz przygotowuje się do budowy kolejnych hal magazynowych w ramach kompleksu przy ulicy Mokrej. Firma poinformowała też o całkowitym wynajęciu pierwszych dwóch obiektów.

Do grona najemców Waimea Logistic Park Bydgoszcz dołączyła firma BKT Elektronik. Bydgoski producent i dostawca kompleksowych rozwiązań na rzecz branży teleinformatycznej w hali SBU zajmie powierzchnię 1 850 m. kw. Tym samym pierwsza hala w ramach kompleksu logistycznego została wynajęta w 100 procentach. Wcześniej do grona najemców dołączyły takie firmy jak Sutura Med, Euro-net, SIG oraz Decor-Poland – bydgoska firma będąca jednym z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce.

Decydując się na realizację parku logistycznego w Bydgoszczy analizowaliśmy dokładnie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowo-produkcyjne w mieście. W ostatnich latach zaobserwowaliśmy dynamiczny rozwój małych przedsiębiorstw, które w początkowej fazie funkcjonowania potrzebują mniejszych biur z dostępem do małych powierzchni magazynowych. Niewielkie i dopasowane do potrzeb najemców magazyny w hali SBU cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i 100 procent powierzchni zostało przez nas wynajęte – mówi dyrektor zarządzający Waimea Holding Arkadiusz Chlebowicz.

Inwestor zapowiedział też, że zgodnie z projektem trwają przygotowania do realizacji II i III etapu inwestycji, na które zostały złożone wnioski o pozwolenie na budowę. II i III etap obejmuje budowę czterech hal o łącznej powierzchni 67 tysięcy mkw, w tym kolejnej hali typu SBU o powierzchni 6,3 tysięcy mkw., przeznaczonej dla dla małych przedsiębiorstw. Jak podkreśla Chlebowicz, prace rozpoczną się w połowie roku.

Rozbudowane centrum logistyczne będzie miało powierzchnię 90 tysięcy mkw. Docelowo kompleks będzie liczył sześć hal dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Dookoła obiektów powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.

Budowa Waimea Logistic Park realizowana jest na 19-hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona) teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10 powstającą drogą S5.  Tereny, na których powstaje inwestycja są obsługiwane przez linie autobusowe nr 61 oraz 73.

Jak przekazuje inwestor, Bydgoszcz została wybrana na lokalizacje parku logistycznego dzięki dynamicznemu rozwojowi miasta, wykazującego coraz większą aktywność gospodarczą. Atutami miasta jest rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, Międzynarodowy Port Lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe. Nie bez znaczenia są korzystne wskaźniki demograficzne – młode i wykształcone społeczeństwo oraz najszybszy spadek bezrobocia w Polsce. Przez to Bydgoszcz staje się atrakcyjnym miejscem do lokowania obiektów logistycznych.

Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest spółka celowa należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding, specjalizującej się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo. W 2018 roku spółka, poza inwestycją w Bydgoszczy, planuje także realizację takich projektów jak Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Logistic Park Korczowa oraz budowę kolejnych terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych, w tym Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów. Generalnym wykonawcą Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest firma Trasko–Inwest.


Powiązane treści