Ważne zwycięstwo Noteci. Trwa walka o play-off

Dodano: 07.02.2016 | 11:38

W sobotę koszykarze Noteci pokonali Biofarm Basket Poznań.

Na zdjęciu:

W sobotnim meczu I ligi koszykówki mężczyzn zawodnicy Noteci Inowrocław pokonali Biofarm Basket Poznań. Dzięki wygranej inowrocławianie zajmują ósme miejsce w tabeli.

Zawodnicy Łukasza Żytki dobrze rozpoczęli mecz i prowadzili już 6:1. Później do głosu doszli goście i to oni wygrali I kwartę 14:13. Dużo lepiej Noteć spisała się w II i III partii. Inowrocławscy koszykarze – między innymi dzięki celnym rzutom Aleksandra Filipiaka i Karola Michałka – zdołali odskoczyć i przed ostatnimi dziesięcioma minutami prowadzili 57:47. W decydującej kwarcie lepiej spisali się poznanianie, którzy zdołali odrobić znaczną część strat i jeszcze na minutę przed końcem przegrywali jednym oczkiem. Ostatecznie jednak Noteć zdołała rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść i wygrała 73:67.

Po 22 kolejkach Noteć plasuje się na ósmej lokacie w tabeli. Ma jednak tyle samo punktów – 31 – co zespoły z miejsc 9-12. Już w piątek inowrocławianie rozegrają kolejne spotkanie – na wyjeździe zmierzą się z Legią.