Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWażny etap budowy Balaton Apartamentów zakończony. Wiecha zawisła 35 metrów nad ziemią [ZDJĘCIA]
10.06.2020 | 21:20

Ważny etap budowy Balaton Apartamentów zakończony. Wiecha zawisła 35 metrów nad ziemią [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Budynek Balaton Apartamenty powstaje od 2018 roku. Dziś (10 czerwca) świętowano zakończenie prac konstrukcyjnych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Po prawie dwóch latach budowy ukończono konstrukcję nowego budynku mieszkalnego na Bartodziejach. Balaton Aparatmenty to 35-metrowy obiekt, który z racji swojego położenia obok parku nad Balatonem oraz bliskości centrum miasta jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Bydgoszczy. Apartamentowiec to kolejna inwestycja spółki Arkada Invest, która zrealizowała już kilka kompleksów mieszkaniowych na terenie Bartodziejów.

Balaton Apartamenty powstają przy ulicy Ceramicznej – nad samym brzegiem bydgoskiego Balatonu. Na terenie, na którym niegdyś funkcjonowała przychodnia rehabilitacyjna od dwóch lat prowadzona jest jedna z najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy. Spółka Arkada stawia tu 35-metrowy budynek, w którym znajdzie się 114 apartamentów o zróżnicowanej strukturze i powierzchni – od 32 m² do 114 m². – Każdy z nich posiadać będzie przestronną loggię lub taras (do 53 m²), a na parterze również przydomowy ogródek. Z większości apartamentów roztaczać się będzie niepowtarzalny widok na park, wodę oraz panoramę miasta – podkreśla Arkada.

Apartamentowiec został podzielony na cztery segmenty różniące się liczbą pięter. Najniższa, kameralna część znajduje się od strony zachodniej wraz z dodatkowym wejściem na teren od ulicy Gajowej. Kolejne pietra rosną kaskadowo przechodząc przez południową stronę budynku. Najwyższa, 10-piętrowa część znajduje się od strony wschodniej z widokiem na Balaton – z niej roztaczać się będzie wspaniały widok na Balaton oraz panoramę Bydgoszczy. Budynek charakteryzuje niezwykła kaskadowość, przestronnych loggii oraz luksusowe elementy laminatów elewacyjnych.

– dodaje inwestor.

Za projekt architektoniczny odpowiada warszawska pracownia BDM Architekci. Stworzyli oni bryłę o zróżnicowanej ilości pięter, podzieloną na 4 segmenty. Kaskadowy układ budynku i przestronne loggie z widokiem na Balaton są sporymi atutami inwestycji. Architekci postawili na najwyższej jakości materiały, zadbali zarówno o wysokiej klasy rozwiązania technologiczne jak i walory estetyczne. Budynek będzie wyposażony w wielkoformatowe okna, intymne, duże loggie i eleganckie wykończenie części wspólnych wysokiej jakości materiałami. – Na holach pojawią elementy dekoracyjne z płyty laminowanej oraz z litego drewna dębowego, a także murale bydgoskiego artysty Juliana Nowickiego – podkreśla inwestor. Balaton Apartamenty będzie wyposażony w dwupoziomowy garaż, którego cała powierzchnia znajduje się pod ziemią. Ponadto, na terenie budynku powstanie także dziedziniec z zaprojektowaną zielenią i ławeczkami wyłącznie do dyspozycji mieszkańców.

W środę, 10 czerwca Arkada uroczyście świętowała ukończenie konstrukcji budynku. Na zawieszeniu wiechy – będącym zwyczajowym podziękowaniem dla wykonawcy za prace – zjawili się przedstawiciele Arkady na czele z Bożeną i Janem Wawrzkowiczami oraz odpowiedzialni za budowę obiektu pracownicy firmy J&M Konstrukcje. – Jako Arkada lubimy tworzyć budynki, które są wyzwaniem dla nas, i dla wykonawców – powiedział Maciej Wawrzkowicz, szef spółki Arkada Projekty, jednocześnie dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w realizację Balaton Apartamentów.

Przedstawiciele Arkady podkreślają, że lokalami powstającymi w ramach tej inwestycji interesują się wieloletni mieszkańcy Bartodziejów, którzy związali się z osiedlem, obecni klienci Arkady, którzy kupili mieszkanie w jej poprzednich realizacjach, a także osoby dotąd zamieszkujące gminy ościenne. Atutami Balaton Apartamentów, poza bliskością Balatonu i otaczającego go parku, jest także niewielka odległość od centrum miasta, najważniejszych ciągów komunikacyjnych oraz punktów handlowo-usługowych. Jakość i wieloletnią renomę Arkady potwierdza też fakt, że mieszkanie w apartamentach przy Balatonie kupił reprezentant Polski w piłce nożnej Jacek Góralski. Wychowanek Zawiszy, a obecnie zawodnik kazachskiego Kariatu Ałmaty podpisał umowę z deweloperem w lutym tego roku. – Sprzedaliśmy ponad 60% mieszkań. Aktualnie mamy dostępne układy o powierzchni od 46 do 114 m2 – dodaje Wioleta Daniłowska z firmy Arkada Invest.

Budowa Balaton Aparatmentów ma zakończyć się pod koniec 2020 roku – natomiast finisz wszystkich procedur i prac wykończeniowych przewidziano na połowę 2021 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści