Bydgoszcz
11C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 12 • L 11
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWczoraj rozpoczął się kolejny sezon bydgoskich linii sezonowych i turystycznych
IMG_0370
30.04.2017 | 10:26

Wczoraj rozpoczął się kolejny sezon bydgoskich linii sezonowych i turystycznych

Wycieczka do Ostromecka, rejs Tramwajem Wodnym? Czemu nie?

Na zdjęciu: Przystanek Tramwaju Wodnego.

Fot. Stanisław Gazda

Ruszyły linie sezonowe: Dojedziemy do Ostromecka, Myślęcinka, Exploseum i ogródków działkowych, popłyniemy Tramwajem Wodnym.

Zabytkowym jelczem – dniach od 29 kwietnia do 3 maja – dojedziemy ze Starego Rynku do Myślęcinka (linia autobusowa nr 100) i Exploseum (linia autobusowa nr 102).

Dzięki uruchomieniu sezonowej linii autobusowej nr 75 jest możliwość wybrania się na piękną wycieczkę do Ostromecka. To połączenie sezonowe funkcjonuje w soboty, niedziele i święta w miesiącach: maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień.

Autobusy linii nr 75 kursują na trasie:  PRZYLESIE > Korfantego > Twardzickiego > Pelplińska > Wyzwolenia > Stary Fordon > Bydgoska > Strzyżawa > OSTROMECKO.

Cała trasa linii nr 75 zawiera się w I strefie taryfowej. Oznacza to, że do Ostromecka dojedziemy na standardowych biletach za 3,00 zł (normalny) / 1,50 zł (ulgowy). Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe na linie dzienne lub linie dzienne i nocne mogą korzystać z połączenia bez dodatkowych opłat.

Do Ostromecka i ogródków działkowych przy ul. Inwalidów dojechać można również autobusami liniowymi.  W okresie letnim w dni wolne zwiększy również liczbę kursów linia autobusowa nr 52. na wydłużonej trasie z Błonia do Myślęcinka. Oznaczone kursy linii autobusowej nr 73 z Kapuścisk będą realizowały kursy wariantowe do działek w rejonie ul. Inwalidów (pętla Sygnałowa).

Wczoraj rozpoczął się również okres żeglugowy Bydgoskiego Tramwaju Wodnego.

ZOBACZ WIĘCEJ: Rozkład jazdy ZDMiKP na MetropoliaBydgoska.PL


Powiązane treści