Bydgoszcz
24C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 24 • L 23
29C
Pon
24C
Wt
23C
Sr
20C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWe wtorek spotkanie prezesów klubów I ligi żużlowej. Opóźni się inauguracja sezonu?
Grzegorz Zengota, Wadim Tarasienko, Adrian Gała
14.03.2021 | 18:38

We wtorek spotkanie prezesów klubów I ligi żużlowej. Opóźni się inauguracja sezonu?

Na zdjęciu: Żużlowcy Abramczyk Polonii (od lewej: Grzegorz Zengota, Wadim Tarasienko i Adrian Gała), w minioną środę wyjechali na tor, aby pokonać pierwsze okrążenia na torze stadionu przy ul. Sportowej 2.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wiele wskazuje na to, że nowy sezon eWinner I Ligi Żużlowej rozpocznie się z opóźnieniem. 

Decyzja w sprawie ewentualnego opóźnienia sezonu ligowego może zapaść już w najbliższy wtorek (16 marca). Na ten dzień zaplanowana została wideokonferencja z udziałem przedstawicieli Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz prezesów ośmiu klubów zaplecza PGE Ekstraligi. Przypomnijmy, że pierwotne plany zakładały, aby start wszystkich trzech lig żużlowych w kraju odbył się w święta (3-5 kwietnia). – Dzisiaj mało kto przypuszcza, żeby ten termin był dotrzymany – mówi prezes i właściciel Abramczyk Polonii Jerzy Kanclerz. Jak dodaje, jest możliwy start sezonu ligowego w maju, ale wiele zależy też od tego, jakie obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa będą obowiązywały w Polsce. Władze Speedway Ekstraligi już zapowiedziały, że najlepsza żużlowa liga świata ruszy zgodnie z terminarzem, natomiast wszystko wskazuje na to, że przynajmniej w początkowej fazie sezonu, kibice będą mogli oglądać mecze jedynie w telewizji.

Kanclerz wylicza, że klub sprzedał już ponad półtora tysiąca karnetów na sezon 2021. – Byłoby mi przykro, gdy kibice nie byli obecni na naszych spotkaniach przy Sportowej 2. Mam taką nadzieję, że jeśli o miesiąc przesuniemy inaugurację i rozpoczniemy ligę w maju, to wówczas przynajmniej te 25% kibiców pojawi się na stadionie – dodaje prezes i właściciel klubu ze Sportowej 2. Gdyby sezon odbył się bez udziału publiczności na stadionie, to straty klubu mogłyby wynieść nawet ok. 700-800 tysięcy złotych. Prezes i właściciel Abramczyk Polonii mówi, że to byłaby duża wyrwa w budżetach wielu klubów. Jak informuje, planowane jest krótkie zgrupowanie, które miałoby się odbyć w Cetniewie. Wiadomo też, że jeśli wyjazd na zgrupowanie się nie uda, to w planie jest trzydniowy obóz integracyjny.

Żużlowcy Abramczyk Polonii w minioną środę (10 marca) po raz pierwszy wyjechali na tor stadionu przy Sportowej 2, aby pokonać pierwsze okrążenia. – Miałem okazję już potrenować na bydgoskim torze – mówi jeden z liderów zespołu w sezonie 2021 Wadim Tarasienko i dodaje: – Jestem bardzo zadowolony, jak tor wygląda po zimowej przerwie. Co do planów, to będziemy patrzeć na prognozy pogody i jak będą ciepłe dni, to będziemy się starali częściej trenować. W planach są także sparingi żużlowców Abramczyk Polonii z eWinner Apatorem Toruń i OK Bedmet Kolejarzem Opole. Jerzy Kanclerz informuje, że jest po rozmowach z trenerami drużyn z Torunia i Opola. – Te sparingi mają sens, gdy będziemy znali terminy rozpoczęcia lig. Wówczas takie mecze mają się rozpocząć – zdradza. Sezon żużlowy ma za to rozpocząć Kryterium Asów, które zaplanowano na 29 marca. W najbliższych dniach ma zostać ogłoszona lista startowa turnieju, który wraca do żużlowego kalendarza po kilkuletniej przerwie. – Przejrzałem listy startowe Kryterium od 1982 roku, kiedy turniej wygrał Marek Ziarnik. Jeśli to wszystko uda się pospinać, to naprawdę przyjadą tutaj zawodnicy z pierwszej półki – zdradza Jerzy Kanclerz.

Podczas konferencji prasowej, podpisano także kolejne umowy sponsorskie żużlowego klubu z markami grupy Nice Polska – firmami Astra Bydgoszcz i Esima Rolety. Z tą drugą firmą, klub przedłużył umowę, która obowiązywała już w poprzednim sezonie. Tym samym żużlowy klub wspiera ponad 60 sponsorów. – Na tym nie poprzestaniemy – zdradza Jerzy Kanclerz i mówi, że prowadzone są rozmowy z innymi firmami.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści