Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Weekendowa pomoc

Dodano: 11.12.2017 | 14:45

Co robić, gdy od samego rana w sobotę boli gardło lub z trudem wstajemy z łóżka, ponieważ tak bardzo boli kręgosłup?

Na zdjęciu: Niezależnie od tego, gdzie pacjent mieszka lub jest zameldowany, po pomoc może się udać w miejscu, w którym obecnie przebywa.

Fot. Archiwum

Co robić, gdy od samego rana w sobotę boli gardło lub z trudem wstajemy z łóżka, ponieważ tak bardzo boli kręgosłup? Chociaż lekarz rodzinny w poradni nie przyjmuje, nikt nie zostanie w Bydgoszczy bez opieki.

W całym województwie kujawsko-pomorskim pacjent otrzyma pomoc w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego i całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Niezależnie od tego, gdzie pacjent mieszka lub jest zameldowany, po pomoc może się udać w miejscu, w którym obecnie przebywa. W zależności od tego, jak poważny jest problem ze zdrowiem, dyżurujący lekarz udzieli porady w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), a nawet telefonicznie.

Kto potrzebuje pomocy?

Każdy pacjent, którego stan zdrowia uległ pogorszeniu. Może być to nagłe zachorowanie lub pogorszenie samopoczucia pomimo zdiagnozowanego już np. przez lekarza rodzinnego przeziębienia itp. Również wtedy, gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie poradni może niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Od 1 października od godz. 8 rano nocną i świąteczną opiekę zdrowotną realizują:

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski Im. dr. E. Warmińskiego SPZOZ w Bydgoszczy.

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy.

Fundacja „ZDROWIE DLA CIEBIE”.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy Im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy – dzieci do 18 roku życia.

Więcej informacji oraz dokładne adresy i telefony placówek można znaleźć na stronie www.nfz-bydgoszcz.pl.